Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Řada Miss Pop hýří barvami. Vyzkoušeli jsme i samolepky na nehty

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

20. 8. 2013

Firma L’Oréal uvedla na trh novou řadu dekorativní kosmetiky Miss Pop, která se inspiruje barvami a pop artem. Vyzkoušeli jsme laky, samolepky na nehty a lesky na rty, a tak si můžete v naší recenzi přečíst kompletní hodnocení.

Řada Miss Pop se perfektně hodí na teplé letní počasí – hýří barvami, má slušnou výdrž a odstíny jsou poměrně originální. Její hlavní tváří se stala maďarská modelka Barbara Palvin, která svou mladistvou vizáží k řadě výborně sedí. Barevnou kolekci inspirovanou pop artem můžete vídat v českých drogériích přibližně od června, sáhnete po ní ale spíše až s pořádným létem a sluníčkem.

Laky na nehty Color Riche

běžná cena: 99,-
objem: 5 ml

Laky řady Color Riche jsou známé už delší dobu a jejich paleta je poměrně bohatá. Teď k nim přibyly tři speciální Miss Pop, a to modrý, zlatý a růžový. Na internetu jsou zatím hojně chválené, v reálu to ovšem až tak slavné není, jak blogerky popisují.

Laky jsou perleťové a bohužel jsou na nehtech vidět tahy štětcem. Navíc nejsou příliš krycí. My jsme měli možnost vyzkoušet modrý Island in the sun (624) a světlý Lemon shiver (307). Prvního jmenovaného bylo potřeba nanést dvě vrstvy, onoho citrónového dokonce tři.

Výdrž také není tak slavná, jak recenze tvrdí – pokud se nehty občas něčeho dotknete a nesedíte jen doma v křesle, vydrží vám lak neporušený přibližně čtyři, pět dnů. To samo o sobě stačí, ale internetoví nadšenci slibují až deset dní, což je o dost přestřelené.

Jinak ale laky velice rychle zasychají, což se v létě také hodí (nanesete a běžíte hned na koupák) a snadno se nanášejí díky placatému štětci. A pak především odstíny jsou nádherné. Modrý hází až zelené odlesky a citrónový se podle toho, zda jste na sluníčku nebo ve stínu, střídá od světle zlaté přes nažloutlou perleť až po champagne.

Nálepky Le Nail Art Color Riche

běžná cena: 99,-
počet: 18

První, co mě a zřejmě i vás, zaujalo, je počet samolepek na nehty. V balení jich je nepochopitelně 18. Jistě, pouhých deset by bylo málo, protože každá máme nehty různě široké, ale když už by byl člověk univerzální průměr, proč jich není 20 na použití i na nohy? I když jak můžete vidět na fotce, já jsem nakonec samolepky nalepila jen na prsteníčky, protože mi odstín Confetti (029) přišel příliš výrazný.

Samolepky Conffeti. Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Samolepky Conffeti. Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Nálepky se nanáší překvapivě jednoduše. Můžete si jako podklad dát barevný lak, ale také nemusíte. Přitiskněte k nehtu, začněte u lůžka a pokračujte až ke špičce. Během lepení samolepku přitlačujte a snažte se vyvarovat bublinkám a zkrabacení. Pravděpodobně vám samolepky budou přečuhovat, takže zbytek stačí odstřihnout a zapilovat – a máte krásný nail art během pár sekund.

Výhodou je rozhodně rychlost a jednoduchost nanesení. Odpovídá tomu i vyšší cena. Horší už je výdrž – obal opět slibuje deset dní, výsledek jsou však pouhé čtyři dny. Pokud máte nehty placatější, zřejmě vám nálepky vydrží déle, pokud je máte ale zaoblené jako já, nálepky se nenanesou hladce a hrbolky se po čase ošoupou doběla.

Jinak kromě neonových puntíků najdete i spoustu dalších odstínů – mřížky, bílé puntíky na černém pozadí nebo i červené samolepky. To mi přijde už trochu zbytečné, ale dejme tomu, že někomu budou nálepky vyhovovat i více než obyčejný lak. Chápu to například při sundávání, to je totiž výrazně rychlejší a pohodlnější než odlakovač. Stačí odchlípnout okraj a normálně igelit odlepit. Na nehtech nezůstane žádné lepidlo a můžete pokračovat v nalepení jiného odstínu.

Lesky na rty Glam Shine

běžná cena: 199,-
objem: 6 ml

Pokud čekáte výrazné odstíny, jste u těchto lesků na špatné adrese. Jsou totiž dvouvrstvé, vespod je výrazná barva a navrchu průhledný lesk se třpytkami. Ve výsledku tak rty chytí jen tón onoho lesku, zato třpytek nabalí habaděj. Ideální pro případy, kdy si výrazněji nalíčíte oči.

Odstín Rosopolitan. Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Odstín Rosopolitan. Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Otázka je, jak moc vám to vyhovuje. Třpytky jsou totiž sladěné s odstínem, a tak fialový lesk, který jsme zkoušeli, hází odlesky až do modra. Na léto by se ale hutná barva příliš nehodila, a tak dáváme palec nahoru. Tento lesk se dá nosit běžně na ulici i na večer do společnosti. Hezky zvýrazňuje rty (údajně i zvětšuje díky chladícímu efektu, což jsme nezaznamenali, ale díky třpytkám to činí alespoň opticky).

V kolekci jsou tři odstíny – zmíněný fialový Berry on the beach (722), růžový Rosopolitan (729) a oranžový Mangorita (723). Nanáší se příjemným srdíčkovým aplikátorem, díky němuž stačí jediný tah, a nemusíte nanášení opakovat. Jinak nelepí a ovocně voní. Po nanesení vydrží přibližně tři hodiny, během nichž jsem se několikrát napila – na sklenici ale drží festovně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Řada Miss Pop hýří barvami. Vyzkoušeli jsme i samolepky na nehty