×
WomanOnly

Recept na domácí vanilkový cukr. Je skvělý a jednoduchý na přípravu

Vanilkovy cukr

Vanilka je úžasně voňavé koření, které má své místo v řadě receptů. Použít můžete přímo semínka z lusků, vanilkový extrakt nebo vanilkový cukr. Ten si můžete snadno vyrobit i doma.

Domácí vanilkový cukr je dobrá volba. Ten kupovaný totiž zpravidla pravou vanilku vůbec neobsahuje, nachází se v něm pouze aroma. Domácí příprava vás navíc nejvyde příliš draho.

Použití je velice pestré a zdaleka nejde jen o vánoční cukroví. Připravovat ho tedy můžete po celý rok. Hodí se do téměř jakéhokoliv moučníku a v hezké skleničce ho můžete i darovat – třeba kamarádce, která moc ráda peče, ale vanilkový cukr kupuje v obchodě.

Recept na bezlepkové vanilkové rohlíčky: Prožijte správné Vánoce

Na 1 várku:

  • 500 g krupicového cukru
  • 2 vanilkové lusky

Domácí vanilkový cukr postup:

1. Z lusků si odkrojíme tvrdé konce. Každý lusk poté nakrájíme na 6-8 kousků. Dáme do mixéru společně s cukrem a pořádně rozmixujeme.

Tip: Místo běžného cukru lze použít i cukr třtinový, vyrobit můžeme klidně oba a poté jejich chuť porovnat.

2. Pokud chceme mít cukr krásně jemný, prosijeme výslednou směs a zbavíme ji tak větších kousků. Pokud bychom naopak chtěli hrubší cukr, je možné mixovat lusky jen s částí cukru a zbývající nedrcený pak ke směsi přidat.

3. Rozmixovaný a případně prosátý cukr dáme do dózy. Po uležení bude ještě voňavější, ale používat ho můžeme hned. Skvělý bude třeba na obalení vanilkových rohlíčků.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*