Recept na piškotový korpus na dorty. Naučte se základ sladkých dobrot

FOTO: Piskotovy korpus na dorty
Zdroj: Shutterstock.com

Nikdo, kdo peče rád dorty, se bez piškotového základu neobejde. Je to univerzální korpus, který lze použít k vytvoření řady rozmanitých moučníků. A zvládne ho každý.

S piškotovým korpusem můžete dělat divy. A mnohdy si vystačíte i bez receptu. Stačí korpus na dvou místech nakrojit, potřít oblíbeným krémem nebo jen smetanou (ať už sladkou, či zakysanou), poklást ovocem a postup opakovat v dalších patrech.

Korpusy si taky lze napéct do zásoby a posléze je obalené alobalem dát do mrazáku. Vydrží tam až půl roku. Ušetří vám práci, když se vám nebude chtít dlouho péct, nebo vás zachrání před nečekanou návštěvou – pokud korpus nebudete rozmrazovat při pokojové teplotě, ale dáte do trouby, bude za pět minut připravený.

Čtěte také: Recept na třešňový dort

Na 1 korpus:

5 vajec
180 g cukru
5 lžic vlažné vody
150 g polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva

Piškotový korpus na dorty postup:

1. Oddělíme bílky od žloutků. Z bílků a špetky soli důkladně vyšleháme pevný sníh. Po lžících přidáváme cukr, dokud ho ve sněhu nebude polovina celkového množství.

Přihlašte se k našemu zpravodaji a připojte se k našim odběratelům

Vyberte oblast, která vás zajímá:

2. V druhé míse vyšleháme žloutky se zbylým cukrem a vodou. Ve třetí míse smícháme mouku a prášek do pečiva.

3. Polovinu moučné směsi přidáme ke žloutkům, poté opatrně přimícháme i polovinu bílků. Postup opakujeme.

4. Těsto nalijeme do kulaté formy o průměru kolem 22 centimetrů, kterou jsem si předem vyložili pečicím papírem. Pečeme v troubě předehřáté na 150 stupňů přibližně hodinu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová

Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*