×
WomanOnly

Recept na šťávu z květů bezu. Jaké má účinky na zdraví?

Recept na bezinkovou šťávu

Bezinková šťáva je nejen skvělým jarním osvěžením, ale také výbornou prevencí před nachlazením. Díky tomu, že se nevaří, je jednoduchá na přípravu a také si zachová všechny příznivé účinky bezových květů.

Co budete potřebovat

  • 2 citrony
  • 20 velkých květů bezinek
  • 1 lžíce kyseliny citronové
  • 1, 5 kg cukru krupice

Jak na to

Bezové květy vyperte ve studené vodě, zastřihněte stonky a nechte okapat. Citrony umyjte a nakrájejte na plátky. Květy dejte do skleněné mísy či džbánu, případně do zavařovací sklenice. Dále přidejte plátky citronu a zalijte dvěma litry studené vody. Nakonec mísu přikryjte utěrkou a nechte odstát po dobu jednoho dne, nejlépe v chladné místnosti.

Úžasné účinky bezinek: bojovník proti virovým onemocněním i pomocník v kuchyni

Další den přeceďte šťávu přes jemný cedník či gázu. Ze zachycených květů ještě před vyhozením důkladně vymačkejte všechnu tekutinu. Potom přidejte cukr, kyselinu citronovou a zhruba čtvrt hodiny šťávu míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí.

Skladování

Čerstvá bezová šťáva vydrží zhruba týden. Pokud ji chcete uchovat déle, můžete ji dát do mrazáku – buď ve speciálních sáčcích vhodných do mrazáku, anebo v plastových lahvích. Naplňte je však pouze zhruba do dvou třetin, led se totiž rozpíná. Můžete je rovněž sterilizovat ve skleněných lahvích – 20 minut při 70 stupních. Uzavřené lahve skladujte v chladném a temném prostoru.

Recept na bezinkové víno z květů. Vyrobte si letní alkoholické osvěžení

Účinky bezové šťávy

Květy bezinek obsahují celou řadu látek užitečných pro náš organismus – jedná se zejména o vitamín C, a dále o silice, organické kyseliny či glykosidy. Šťáva z květů bezinek vám pomůže při nachlazení, horečce a onemocněních dýchacích cest.

Má rovněž močopudné účinky, působí proti křečím a problémům s nadýmáním. Bezinková šťáva je nejen skvělým osvěžujícím nápojem, ale také prostředkem na utišení migrény a působí i jako prevence vůči zmiňovaným problémům, zejména proti nachlazení.1 Komentář Recept na šťávu z květů bezu. Jaké má účinky na zdraví?

  1. Recept dobrý,jen” terminologie”chybná.Jde snad o šťávu bezovou a ne bezinkovou.Bezinky jsou plody bezu černého a postup výroby sirupu a šťáv je naprosto jiný než z jeho květů!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*