×
WomanOnly

Recept na tvarohovocitrónový koláč: Jeho lahodná chuť vám nedá spát

Tento dezert si zamilujete! FOTO: Alena Menšíklvá, TOPZINE.cz

Přestože máme zimu, rozhodli jsme se vyzkoušet tento osvěžující letní dezert. Spojení tvarohu a citrónu vytvoří jedinečnou chuť, na kterou hned tak nezapomenete.

FOTO: Tvarohovo-citronový koláč
Tento dezert si zamilujete! Foto: Alena Menšíklvá, TOPZINE.cz

Výhodou tohoto dezertu je, že jej můžete podávat kteroukoliv roční dobu, protože citróny i čerstvý tvaroh seženete po celý rok. Hodí se však zvláště pro letní období, ale pro nedočkavce, jako jsme my, přinášíme recept už teď!

Na koláč budeme potřebovat:

750 g měkkého tvarohu
150 g dětských piškotů
130 g moučkového cukru
100 g másla
4 vejce
2-3 citróny
1 balíček vanilkového cukru

Piškoty si dáme do pevného sáčku a podrtíme je válečkem. Rozdrcené piškoty nasypeme do misky, přidáme změklé na kousky nakrájené máslo a vypracujeme ve hmotu podobnou drobence.

Citróny si omyjeme a osušíme, jeden překrojíme a uděláme si půlkolečka, které nalepíme na obvod máslem vymazané dortové formy. Na dno vysypeme připravenou drobenku, rovnoměrně ji rozprostřeme a pořádně přitlačíme.

V míse smícháme tvaroh se šťávou z jednoho citrónu, s vanilkovým a moučkovým cukrem. Postupně přimícháme všechna 4 vejce. Směs nalijeme do dortové formy, uhladíme a ozdobíme několika kolečky citrónu.

Pečeme v troubě na 130-140 °C velmi zvolna, jinak by koláč vyběhl, asi hodinu a půl. Koláč necháme vychladnout a nakonec posypeme moučkovým cukrem.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*