Menu
WomanOnly
Snídaně

3 tipy na zdravou snídani. Začněte den s kopou energie

Zdravá snídaně je naprostou nezbytností. Ať už se snažíte zhubnout, udržet si váhu, nebo se prostě jen chcete cítit dobře, bez zdravé a vyvážené snídaně to nepůjde. Máme pro vás tipy, co si poránu připravit a mít tak energii na celé dopoledne. 

Zdravá snídaně nastartuje váš den tak, jako nic jiného. Pokud jste zvyklí jen ve spěchu vypít kafe a vyrazit do práce, obíráte se nejen o pohodový začátek dne, ale i o energii, kterou už nedoženete. Pro dietáře je vynechání snídaně ještě větší chybou. Jídlem hned po probuzení totiž nastartujete metabolismus, bez kterého kila dolů nikdy nepůjdou.

1. Domácí müsli třikrát jinak

Ovesné vločky jsou jednou z nejlepších ingrediencí, kterou můžete přidat do svého ranního menu. Mají totiž úžasnou schopnost zaplnit váš žaludek na celé dopoledne, a to navíc samými zdravými látkami.

Z ovesných vloček si můžete třeba připravit domácí müsli a pak už jen vychutnávat ranní pohodu. Smíchejte 500 g obyčejných ovesných vloček s 200 g strouhaného kokosu a na pánvičce či v troubě nechte směs opražit, dokud se nerozvoní. Pak přidejte slunečnicová semínka a sušené ovoce, polovinu směsy rozmixujte a vše znovu smíchejte.

Domácí müsli pak můžete už jen ráno zalít mlékem a pochutnat si na zdravé snídani. Ze směsi můžete také povařením s mlékem vyrobit výbornou kaši. Když suchou směs naopak za studena smícháte s medem a olejem, můžete vytvářet domácí müsli tyčinky.

2. Cottage na sto způsobů

Sýr cottage má dvě úžasné vlastnosti, hodí se do dietního jídelníčku a můžete ho smíchat prakticky s čímkoli. Když k němu přidáte nakrájené ovoce a trochu skořice, vznikne výborná sladká snídaně. Naopak se zeleninou a plátkem celozrnného chleba bude cottage chutnat milovníkům slaných ranních dobrot. Můžete koupit i předem ochucený cottage sýr a udělat si z něj pomazánku na chleba. Fantazii se meze nekladou.

3. Šunka, sýr a avokádo

Čeká-li vás náročný pracovní den a na oběd se dostanete třeba až později, připravte si o to vydatnější snídani. Zkuste třeba opečené celozrnné tousty potřít rozmačkaným avokádem a posypat strouhaným uzeným sýrem. Výborně chutná také avokádo smíchané s na kousky nakrájenou kvalitní libovou šunkou s trochou kari či jiného výrazného koření. K tomu sklenici džusu a máte vyhráno.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

3 tipy na zdravou snídani. Začněte den s kopou energie