Menu
WomanOnly
Nápoje Snadné

Mátový čaj s mandarinkovou šťávou. Uvařte si čaj plný zdraví

Redakce

Redakce

Doba přípravy: 10 min

Zima je konečně pryč a krásné slunečné dny v letním oblečení všichni vítáme s úsměvem. Tyto náhlé změny počasí a teploty přináší také větší možnost jarních chřipek. Jaký čaj vám dodá energii, ochrání před nemocemi a navíc příjemně ochladí? Vyzkoušejte výborný mátový čaj.

K večeru je čaj v jarních dnech ta nejlepší lahůdka. Při čaji se totiž chvíli zklidníte, sednete si a vydechnete z celodenního pracovního vytížení. Mátový čaj s mandarinkovou šťávou vám tolik zachutná, že se stane vaší každoodpolední lahůdkou.

Máta obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, a tak napomáhá nejen při inhalování dýchacím cestám, ale podporuje také další orgány. Při pití mátového čaje předcházíte křečím v břiše a zánětům trávicího traktu. Máta také působí i proti nespavosti a podává se i při nechutenství. Pomůže vám při bolestech hlavy, stresu a díky obsahujícímu mentolu také nabudí příjemný pocit chladu.

Suroviny

2 porce

Postup přípravy

  1. Přípravíme si větší hrnek, do kterého nalijeme mandarinkovou šťávu, přidáme mandarinkovou kůru, pečlivě omyté a natrhané lístky máty a cukr. 
  2. Hrnek zalijeme vroucí vodou a necháme mátu vylouhovat. Pokud vám při pití čaje listy a kůra překáží, přeceďte si čaj přes látkové síto.

Tip: Pro větší obsah vitaminů můžete přidat i šťávu z citronů.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Mátový čaj s mandarinkovou šťávou. Uvařte si čaj plný zdraví