Menu
WomanOnly

Medvědí česnek: recepty a proč je prospěšný

Pokud se stále domníváte, že medvědí česnek je odrůda česneku typická většími rozměry, jste na omylu! Jak je tomu doopravdy? Poznejte jeho přednosti!

Tato surovina má s klasickým česnekem společnou výhradně jenom chuť, ovšem v případě česneku medvědího se jedná pouze o jakousi jemnou dochuť. Vzhledem se velice podobá čerstvému listovému špenátu a stejně jako špenát se i upravuje.

Kde se vzal a v čem je prospěšný pro tělo

Své jméno si získal díky medvědům, kteří jsou po zimě ochotni absolvovat až desítky kilometrů, jen proto, aby si touto jarní rostlinou doplnili chybějící vitamíny a minerály po dlouhé zimě.

Na medvědí česnek můžete narazit v přírodě. Roste v trsech, které prozrazují bílé kvítky. Sbírají se především listy a to na začátku jara. Těmi se pak mohou dochucovat polévky, omáčky, či maso.

Medvědí česnek je zdrojem vitamínu C, rovněž obsahuje látky sloužící ke správné funkci žaludku a trávicího traktu. Jedná se o ideální doplněk jarních zeleninových salátů. Rajče, paprika a další obdobné ingredience klasického salátu se vám do měsíce zají, medvědí česnek ale váš pokrm oživí.

Medvědí česnek. Recept na pesto, bylinkové máslo a další tipy na zpracování

Medvědí česnek pro jarní detox

Medvědí česnek je výbornou pomůckou pro jarní detoxikaci těla, jedná se totiž o silný přírodní antioxidant, jenž v sobě skrývá další blahodárné účinky. Za zmínku stojí například jeho antibakteriální a protiplísňové schopnosti, snižování krevního tlaku a v neposlední řadě také podpora čištění jater a močových cest.

Recepty s medvědím česnekem

Máte rádi polévku ze špenátu? Zkuste zaměnit špenát za medvědí česnek, s jedinou výjimkou – už nemusíte přidávat stroužek klasického česneku. Polévku vařte podle vašeho receptu, určitě si na něm zgustne celá rodina. A nezapomeňte před podáváním přihodit pár kostiček opražené bagetky.

Medvědí česnek také skvěle chutná s masíčkem. Ze směsi nasekaného medvědího česneku, soli, pepře a oleje vytvořte marinádu, ve které alespoň na dvě hodiny uložte kuřecí prsa. Ty poté položte na rozpálený gril a občas je potřete vytvořenou marinádou. Jakmile prsíčka získají zlatavý nádech, nastává ten správný čas pro mlsné strávníky.

Výborná chuť a zdroj prospěšných látek v jednom, to je medvědí česnek, ochutnejte!

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Medvědí česnek: recepty a proč je prospěšný