Menu
WomanOnly

Recept na jahodový koktejl, sladký a zdravý hřích

Jahodový mléčný koktejl nabízejí v létě snad všechny kavárny a cukrárny. Všichni rádi mlsáme a jahodový koktejl je navíc tou zdravější variantou, když už myslíme na hřešení. A navíc za něj ani zdaleka nemusíte platit, zvládnete ho doma sama. My vám přinášíme tipy, jak na to. 

Jahody jako přírodní antioxidanty

Jahody nejen skvěle chutnají, ale jsou i přírodními antioxidanty a výborným zdrojem vitaminu C. Většina savců je schopná si vitamin C vyrábět sama, ale člověk ne. Proto je nutné ho přijímat v co největším možném množství v jídle. A jahody jsou velmi příjemnou variantou, nemyslíte? Zkuste třeba jednoduchý mléčný koktejl.

Mléčný jahodový koktejl

  • plnotučné mléko
  • čerstvé jahody
  • cukr
  • led

Jahody rozmixujeme spolu s cukrem, pár jich necháme stranou a nakrájíme na větší kousky. Pak vše smícháme s mlékem a přidáme rozmixovaný led. Pokud máme čas, můžeme led vynechat a koktejl vychladit v lednici.

Tip: Místo ledu použijte zmrazenou jahodovou dřeň.

Tip: Když přidáte k mléku navíc bílí jogurt, bude koktejl ještě o kapku víc osvěžující.

Jahody mají málo kalorií

Jahody jsou zároveň ideální pro dietní stravování. V přírodní podobě mají málo kalorií, žádný tuk a ani ne příliš cukru. Jsou proto výborné třeba jako dietní svačinka. Zkuste třeba jahodový koktejl s medem a mandlemi.

Jahodový koktejl s medem a mandlemi

  • jahody
  • 2 lžíce medu
  • roztlučená slunečnicová semínka a mandle

Všechny ingredience dejte do mixéru a pečlivě rozmixujte. Když je koktejl příliš tuhý, stačí přidat trochu vody či mléka. Pak už ho stačí jen nechat pečlivě vychladit nebo přidat led a trochu netradiční varianta koktejlu je na světě.

Ohodnoťte tento recept:
5
Právě čtete

Recept na jahodový koktejl, sladký a zdravý hřích