Menu
WomanOnly

Recept na panna cottu. Připravte jeden z nejrychlejších dezertů

Chystáte oslavu pro rodinu nebo přátele a nevíte, jakým dezertem byste mohla ukončit vaše úžasné menu? Nehledáte-li nic zbytečně složitého a pracného, pak vězte, že panna cotta bude to pravé ořechové. 

Co to je a kde se vzala?

Panna cotta je nepečený italský dezert, strukturou může připomínat ztuhlý pudink nebo želé, ale při nakrojení je vláčná a lehká. Měla by se rozplývat na jazyku, je dovoleno experimentovat s různými chutěmi, například vanilkou a čokoládou. Je vhodné připravit ji několik hodin dopředu, aby stihla správně ztuhnout.

Na co si dát při přípravě pozor?

Obecně platí, že čím méně surovin při vaření používáte, tím více byste měla dbát na jejich kvalitu. A u přípravy panna cotty to platí dvojnásob, neboť zejména kvalita výchozích surovin závisí na konečném výsledku.

Raději investujte do smetany tučnější a kvalitnější, při ochucování nahraďte vanilkové aroma skutečným vanilkovým luskem. Jestliže se snažíte najít způsob, kde dezert jakkoliv ošidit, raději upečte obyčejnou bábovku.

Jak ji servírovat?

Možnosti jsou dvě. Buď ji hned po přípravě nalijete do pěkných mističek a v těch ji budete podávat, nebo ji dáte do vámi vybraných forem a po ztuhnutí se ji pokusíte vyklopit (proces usnadní vymazání mističek chuťově neutrálním olejem, například vlašským). Ne vždy to však vyjde, jak toužíte, a proto je lepší zainvestovat do pěkného skleněného nádobí.

Recept na základní panna cottu:

500 ml smetany ke šlehání

4 plátky želatiny

40 g cukru

1 vanilkový lusk

Postup:

Do vody dáme nabobtnat želatinu podle návodu uvedeného na obale. Do hrnce vlijeme smetanu, cukr a vydlabaný lusk (zbytek lusku můžete uzavřít do sklenice s krystalovým cukrem a vyrobit si domácí vanilkový cukr). Necháme směs přijít k varu a ihned poté ji stáhneme z ohně. Přidáme želatinu, nalijeme do mističek a necháme vychladit.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na panna cottu. Připravte jeden z nejrychlejších dezertů