Menu
WomanOnly
Domácnost

Rekonstrukce obývacího pokoje za pár korun. Jak to udělat?

Mnoho lidí chce změnit svůj domov, ale nemají peníze na obrovskou renovaci interiéru. Dobrou zprávou je, že je nepotřebujete. Obývací pokoj můžete zcela změnit za pár korun. Nemusíte pořizovat nový nábytek, bourat zdi nebo investovat obrovské částky do jiného vybavení. Existuje mnoho efektivních a levných metod, jak vylepšit a kompletně změnit interiér.

Obývací pokoj je místo, kde se scházíte s partnerem, dětmi i přáteli. Při správné atmosféře zde můžete odpočívat, ale také si užít hodně zábavy. Večer se tvrdá erekce dostaví rychle, když budete mít k dispozici příjemné osvětlení a správnou atmosféru. Poradíme vám, jak toho dosáhnout během pár dní a za velmi málo peněz. Zvolit můžete všechny tipy nebo jen některé z nich.

Přestěhujte nábytek

Přemístění nábytku vás nebude stát nic. Zkuste změnit pozici pohovky, křesel nebo stolu. Máte-li v obýváku také pracovní stůl, můžete ho přesunout z jednoho konce místnosti na druhý. Při dostatečném množství prostoru je vhodné také posunout pohovku do prostoru, takže bude místnost působit opticky větší a vzdušnější. Možnosti záleží na tom, kolik máte nábytku a místa.

Vymalujte stěny zajímavou barvou

Pro obývací pokoj je barva stěn velmi důležitá. Experimentování s barvami je skvělé, ale nesmíte to přehánět. Jinak budete žít v chaotické a příliš výrazné místnosti. Při obnovení stěn nezapomínejte ani na zatemňující venkovní rolety nebo žaluzie. Díky tomu bude místnost pohodlnější a barvy získají nové odstíny. Jak zvolit správnou barvu? Musíte:

  • zvolit 1-2 barvy,
  • vybrat pro menší místnost světlejší odstíny,
  • zvolit teplou nebo studenou barvu.

Důkladné vyčištění podlahy udělá zázraky

Na podlahu se jistě chcete také zaměřit, ale její výměna je příliš drahá. To ale můžete také vyřešit. Při výměně je vhodná pořádná zvuková izolace. I když podlahu necháte, můžete izolace dosáhnout dobrým kobercem. Nejlepší jsou kusové koberce. Nezapomeňte ale podlahu (včetně koberců) důkladně vyčistit a vyleštit. Zvládnete to sami nebo s pomocí specializované firmy.

Potahy na pohovku stojí pár korun

Barva pohovky vás může po nějaké době omrzet. Může se také stát, že se vám nebude hodit do interiéru, když změníte barvu stěn nebo dekorací. Nemusíte ale kupovat novou pohovku. Stačí, když si koupíte potahy, které stojí jen pár set korun. Uvidíte, že tato malá změna bude mít obrovský vliv. Krásná deka nebo polštáře dokáží také změnit design celého interiéru.

Dekorace udělá hodně práce za velmi málo peněz

Obrazy do rámu můžete sehnat velmi levně. Stejně tak můžete velmi levně sehnat také svíčky a další dekorativní předměty. Vázy s květinami budou vždy vypadat krásně v každém interiéru. Navíc tímto způsobem můžete měnit interiér každých pár měsíců podle ročních období. Anebo jednoduše ve chvíli, kdy se vám staré barvy a dekorace omrzí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rekonstrukce obývacího pokoje za pár korun. Jak to udělat?