Menu
WomanOnly
Luxusní móda

Revoluce v módním průmyslu. Gucci opouští od pravých kožešin

Lída Maršálková

Lída Maršálková

15. 11. 2017

Zvířecí kožešina nikdy víc. Proč se nejznámější italská značka rozhodla přestat používat zvířecí kožešinu?

Italská módní značka Gucci přišla s velkým prohlášením ohledně své nadcházející kolekce pro jaro-léto 2018. Konec zvířecích kožešin v jejích produktech. „Být společensky odpovědný patří k základním hodnotám společnosti Gucci,“ říká Marco Bizzarri, prezident a generální ředitel společnosti Gucci a dodává: „Neustále budeme usilovat o to, abychom byli lepšími jak při životní prostředí, tak pro zvířata.“ Značka si vzala na pomoc společnosti LAV a HSUS.

„V Gucci jsme nadšeni, že tento krok podnikneme a doufáme, že to pomůže změnit luxusní módní průmysl k lepšímu,“ nešetří Bizzarri pozitivními emocemi. Tímto oznámením Gucci stvrdila své partnerství s Fur Free Alince – skupinou 40 organizací a designerů, kteří slíbili, že přestanou používat kožešinu ve svých produktech. Najdete zde i taková zvučná jména jako Armani či Hugo Boss.

PJ Smith, vedoucí manažerka módní politiky společnosti HSUS k celému spojenectví dodala: „Roste segment nových eticky smýšlejících spotřebitelů, kteří nechtějí mít nic společného se zastaralými a v podstatě krutými výrobky jako je kožešina. Gucci to chápe a pravděpodobně z toho bude těžit mnoho výhod.“

Pro Gucci je to opravdu velký krok, ale jedno je jisté: „Móda se stává čím dál více etickou. Dodavatelské řetězce, které se točí kolem zvířat, budou věcí minulosti,“ říká Simone Pavesi, manažer animal-free módy pro LAV. A nelze nic jiného než s ním souhlasit. V lidech respekt ke zvířatům velmi sílí a stává se základní lidskou hodnotou. Důkazem toho, že móda bez zvířat může fungovat je i fakt, že se neustále přidávají nové a nové značky, které chtějí něco takového podpořit.

A co je na rozhodnutí Gucci nejlepší? Zbývající výrobky, včetně norků, kojotů, psíků mývalovitých, lišek, králíků a karakul budou prodány v charitativní aukci. Peníze půjdou ve prospěch HSUS, Humánní společnosti Spojených států, a LAV, italské organizace na ochranu zvířat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Revoluce v módním průmyslu. Gucci opouští od pravých kožešin