Menu
WomanOnly
Domácnost

S ochlazením vzduchu pomohou kvalitní stropní ventilátory i mobilní klimatizace

Protože jsou v našich končinách stále častější opravdu parné dny, stále více lidí uvažuje, že si pořídí klimatizaci. Potom ale zjistí, že pro instalaci klasických klimatizací typu split, je potřeba provádět stavební úpravy, co si ne každý může dovolit, protože jednoduše nebydlí ve svém. Také je s instalací takových klimatizačních jednotek spojena nutnost její odborné montáže, což je relativní novinka, ale poměrně to zdražilo samotné klimatizační jednotky a montáž také není nejlevnější. Většina lidí proto skončí u pořízení klimatizací mobilních, ale v mnoha ohledech mohou pomoci ochladit vzduch i zdánlivě obyčejné stropní ventilátory.

U stropního ventilátoru se zaměřte na kvalitu

Věděli jste, že v případě využití stropního ventilátoru můžete ochladit vzduch místnosti pocitově až o 4 °C? To rozhodně není málo, přičemž v horkých letních dnech se každý stupeň dolů hodí. Přitom vám využití takového ventilátoru může v zimě přinést i úsporu energie, a to díky zimnímu chodu. Pokud se rozhodnete pořídit si stropní ventilátor, získáte také zajímavý designový doplněk do svého interiéru. Takové ventilátory totiž nemusí vypadat vůbec špatně, právě naopak. U ventilátoru je nicméně důležitá zejména také:

  • Kvalita provedení
  • Kvalita motoru

Kvalita samotné konstrukce ventilátoru je důležitá k tomu, aby jednotlivé díly přístroje něco vydržely. Přece jen ventilátory vykonávají mechanický pohyb, takže vzniká určité namáhání. Pro dlouhou životnost je důležitá také kvalita motoru. V tomto ohledu je vhodné zvolit EC motor, který má oproti stejnosměrnému (DC) nebo střídavému (AC) motoru jisté nesporné výhody. S ohledem na jeho vnitřní konstrukci totiž nevzniká jiskření, které by zkracovalo životnost. Velkým benefitem je také to, že tyto motory mají tišší chod.

Klimatizace bez starostí

V úvodu našeho článku jsme nastínili problematiku klimatizací. Pokud se rozhodnete pro pořízení klimatizace, jedná se samozřejmě o efektivnější systém než v případě ventilátoru. Zase ale počítejte se spotřebovanou energií.

Dopřát si však komfort klimatizační jednotky rozhodně není v dnešní době od věci. Přenosná klimatizace navíc nevyžaduje žádnou odbornou instalaci. Vývod jednoduše uděláte do okna a můžete klimatizaci přemisťovat podle momentálních potřeb. Cena je rovněž vcelku příznivá.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

S ochlazením vzduchu pomohou kvalitní stropní ventilátory i mobilní klimatizace