Menu
WomanOnly
Krása

Skořice na celulitidu? Ano, vyzkoušejte osvědčený zábal

Redakce

Redakce

10. 10. 2014

Skořice na celulitidu? Není to nějaký omyl? Skořice přeci patří do jablečného závinu, krupicové kaše, svařáku a vánočního cukroví, ale na celulitidu? Je to skutečně tak, nemluvím z cesty, ani jsem si z vás nevystřelila. Skořice je účinný prostředek na celulitidu.

Její nádherná sytá vůně vám nejenže zpříjemní celý den, ale napomůže vám zničit i nenáviděné ďolíčky, které jsou sice roztomilé ve tvářích, ale už ne na stehnech a zadečku. Celulitida vzniká zejména jako následek špatného proudění krve a lymfy. V podkožním vazivu se pak hromadí tukové a odpadní látky, a tak je potřeba krev i lymfu rozproudit a tomu nejlépe napomáhá masáž a prohřátí, které pokožku dobře prokrví.

Skořice je kořením, které prohřívá a prokrvuje, napomáhá štěpení tuků, zrychluje látkovou výměnu, regeneruje tkáně, a to je přesně to, co na celulitidu platí.

Jak skořici aplikovat

Účinků skořice si všimli i výrobci kosmetiky proti celulitidě a přidávají skořici v hojné míře do svých gelů, krémů a sér. Silnou zbraní proti celulitidě je skořicový zábal, který nabízejí kosmetické salóny. Můžete si jej připravit i v domácím prostředí. Zábal se nejčastěji připravuje smícháním skořice s bílým jogurtem a olivovým olejem. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si postižená místa zabalíte do fólie, tím se účinek skořice maximálně zvýší. Důležitá je délka – kolem 40 minut, a pravidelnost, aplikujte alespoň jednou týdně po dobu 3 měsíců.

Skořice patří mezi nejoblíbenější koření. Jakými účinky nás může překvapit?

Najděte si čas na skořicovou relaxaci: udělejte si zábal, popíjejte čaj s příchutí skořice, zapalte si aromalampu se skořicí, a po skončení relaxace si zábal smyjte a naneste krém se skořicí.

Rizika

Malé upozornění na závěr. Skořice patří k silným alergenům. Než si skořicový zábal nanesete, vyzkoušejte jej na malém prostoru pokožky a nechte alespoň 20 minut působit. Pokud vaše pokožka silně zčervená, zflekatí, bude vás svědět a velmi silně pálit, raději od zábalu ustupte, mohly byste mít alergickou reakci. Pocity tepla a lehkého pálení jsou v pořádku, a znamenají, že skořice funguje.

Skořice na celulitidu opravdu platí, ale není samospasitelná. Samozřejmostí je zdravá životospráva s omezením živočišných tuků, dostatek pohybu a masáže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Skořice na celulitidu? Ano, vyzkoušejte osvědčený zábal