Menu
WomanOnly
Šperky a módní doplňky

Staňte se autorem vašeho šperku na míru

Sériové výrobě šperků už odzvonil zvonec. Navrhněte si svůj vlastní originální šperk, který nikdo jiný nemá. Pod vedením zkušeného zlatníka vás výsledek určitě příjemně překvapí.

Designérem vlastního šperku

Pokud ještě nemáte ve své šperkovnici originální zlatnický kousek, možná právě dozrál čas jeden takový si pořídit. Stačí najít dobré zlatnické studio, kde jsou šperky na zakázku standardní službou.

Celý proces výroby začíná konzultací a modelací šperku ve 3D programu, ve kterém si můžete prohlédnout šperk z různých úhlů a libovolně jej upravovat. Zvolíte si materiál i drahokam, který chcete do šperku osadit, a po modelaci se může přejít k výrobě. Ta už je na zkušených zlatnících.

Přírodní, nebo laboratorní drahokamy?

Cenu šperku v největší míře ovlivňuje druh kamene, kterým chcete svůj šperk ozdobit. Přírodní certifikovaný diamant je nestárnoucí klasikou, kterou v dnešní době můžete nahradit např. syntetickým, neboli lab-grown diamantem, či cenově dostupnějším moissanitem. Kromě těchto drahokamů můžete sáhnout i po barevných kamenech jako je safír, akvamarín nebo tanzanit.

Jak vybrat drahokam

Jak správně vybrat drahokam?

Vhodný drahokam můžete vybírat podle různých kritérií. Podle měsíce narození, dostupnosti a s tím spojené ceny, ale i příležitosti, ke které chcete šperk darovat. Ametyst se hodí pro únorové oslavence. Safíry, které milovala i princezna Diana, jsou oblíbenou volbou do generačních šperků. Neobyčejný turmalín zase svému nositeli dodá energii a chuť do života.

Barvou roku 2022 je tzv. Very Peri. Tento nový odstín má reprezentovat to, v co mnozí v roce 2022 doufají, nový začátek, svěžest a nehynoucí energii. V této barvě najdete drahokamy jako je např. tanzanit, modrý topaz, či moderní měsíční kámen nebo modrý moissanit.

Chybu neuděláte ani v případě nadčasových perel. Nezapomeňte ale, že perly jsou velice choulostivé, proto nejsou vhodné do šperků na každodenní nošení.

Doba výroby šperku na zakázku

Doba výroby zakázkového šperku

Při výrobě šperku na míru musíte počítat s dalším procesem výroby. Běžná doba výroby šperku na zakázku je 4-7 týdnů. Pokud tedy chcete nechat vyrobit šperk k výročí nebo plánujete zásnuby a chcete mít zásnubní prsten na míru, zbytečně nečekejte a domluvte si schůzku ve zlatnickém studiu včas. Některá zlatnictví nabízejí vypůjčení makety prstenu, pokud na prstýnek velmi spěcháte, ale nespoléhejte na to, není to běžný servis.

Šperk na zakázku jako dárek

Inspirace na dárek

Celý tento zážitek se dá také darovat jako poukaz na šperk na míru. Hodnotu poukazu tzn. šperku si určíte sami. Pánové si tak nemusí lámat hlavu s výběrem správného šperku, barvou kovu, správnou velikostí prstenu a další důležité aspekty, na které je se při výběru šperku myslet. Dámy naopak ocení volnou ruku a vytvoří si šperk přesně podle sebe. Darujete tak originální dárek a zážitek v jednom. Výsledný šperk vás bude navždy připomínat a můžete tak i vytvořit krásnou rodinnou tradici z předávání šperku z generace na generaci.

Šperk na míru potěší jako dárek pro manželku, přítelkyni, dceru, babičku, tchýni, vlastně pro jakoukoliv ženu. S takovým dárkem rozhodně nešlápnete vedle.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Staňte se autorem vašeho šperku na míru