Menu
WomanOnly
Domácnost

Street art v hlavní roli: Fototapety graffiti

Umění graffiti je u mnohých především mladších lidí nesmírně oblíbené. Důkazem budiž spousta různých obrázků, které najdeme na zdech a ve veřejných prostranstvích. Stačí se podívat kupříkladu na vlaky ve velkoměstech. Často jsou na nich zachyceny až dech beroucí vzory. Graffiti je umění ulic, které vychází z nějakého nápisu, jehož součástí jsou nejrůznější symboly a obrázky. Rozhodně se jedná o dílo, které bude maximálně neotřelé, zajímavé a čistě originální. Jen velmi těžko se stane, že byste měli ve vašem interiéru stejný obrázek jako někdo jiný.

Ne, nic na zeď kreslit ani sprejovat nemusíte, stačí, když si pořídíte fototapetu graffiti, jež bude jasně poukazovat na některá zajímavá díla tohoto street artového stylu. Podívejme se tedy, jaké alternativy se aktuálně nabízejí. A že jich není málo…

Graffiti v tradičním pojetí

Jestliže byste chtěli mít doma na zdi fototapetu, na níž bude zobrazena některá z venkovních zdí, která je ozdobena graffitem, máte ji mít. Některé exteriéry jsou skutečně kouzelné a vnuknou danému pokoji se zdí vyzdobenou takovýmto obrázkem autentičnost. Často je realita vcelku syrová, což by ale nemělo být v útulném prostředí interiéru nijak výrazně na škodu. Ba naopak, může se povést vytvořit skvělé prostředí, kam se budete rádi vracet. Tradiční graffiti se vyznačují především velkým nápisem, který symbolizuje něco, co chtěl auto ztvárnit. Při výběru je třeba dát pozor, v jaké barvě je fototapeta graffiti vyvedena. Nápisy mohou být v různých odstínech a ne každý se k výmalbě a zařizovacím předmětům musí stoprocentně hodit. Vy sami byste si měli korigovat, co vlastně v interiéru chcete a jakým způsobem bude doladěný do posledního detailu.

Street art v tapetách

V zajetí barev

Když vás barvy ovládají… Přesně takovým pocit můžete mít při pohledu na večerní ulici, která je osvětlená a jejíž součástí jsou právě popsané zdi. Graffiti mohu vytvořit opravdu pestré scenérie, jimž snad nebude možné ani uvěřit. Kombinace třeba s neonovými výlohami rušného velkoměsta se zdá být naprosto jedinečná a dokonale inspirativní. Budete to pouze vy samotní, kdo by se měl vyznat ve velkém množství barevných tvarů a vzorů. Pokud se tak nestane, získáte domů abstrakci, jež dokonale oživí jakýkoli kout vaší domácnosti. Atmosféra osvětlené ulice se spoustou zajímavého pouličního umění dokáže inspirovat prakticky každého z nás.

Lidé a graffiti

S tvorbou obrázků na zeď úzce souvisí také styl oblékání lidí, kteří mají s touto kulturou cokoli společného. Ležérní elegance, černé brýle a všudypřítomný pocit pohody mohou prostoupit i vaším interiérem. Záleží pouze na vás samotných, jak se k takovéto kombinaci lidí a pouličního umění postavíte. Rozhodně se lze setkat se zajímavým souzněním, jež umí pobavit i uklidnit zároveň. Oblečení lidí majících cokoli společného právě se street artem, je natolik specifické, že vás bude bavit.

Street art v tapetách

Je libo zmrzliny?

Máte rádi mražený krém v kornoutku? Točená zmrzlina je naprosto fenomenální a připomíná člověku horké letní dny, kdy prostě a jednoduše potřebuje to správné osvěžení. Zmrzlina také vypadá hodně zajímavě. Fototapety znázorňující hned několik druhů zmrzlin vypadají hodně pestře. Nakreslené jsou pávě ve stylu pouličního umění majícího velmi blízko právě ke graffitům. Nemusí se nutně jednat o nápisy tradičního charakteru. Třeba do dětského pokoje vyobrazení několika druhů zmrzlé pochoutky dokonale padne. Vždyť děti zmrzlinu jako takovou milují a stoprocentně se jí nebudou chtít vzdát ani v domácnosti.

Když graffiti mizí…

Hodně zajímavým motivem je i ten, když graffiti postupně mizí. Jsou-li namalovány na nevhodných místech, je jejich likvidace nezbytností. Takový hezký bílý plot by chtěl mít jeho majitel v původní podobě co možná nejdéle. A jak se graffitů zbaví? Vcelku jednoduše. Prostě celou lochu opět namaluje původní bílou barvou. Velmi povedený je i motiv, kdy ruka majitele zatírá již starý podpis anebo graffit sprejera. Jedná se o určitý symbol čistoty konkrétního prostředí, kam graffity zkrátka nepatří.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Street art v hlavní roli: Fototapety graffiti