Menu
WomanOnly
Láska

Tamara (37): Chci fingovat nevěru, abych si udržela zájem partnera. Kamarádce to vyšlo

Zoufalé ženy dělají zoufalé činy. Ať už se to týká fingovaného těhotenství nebo třeba fingované nevěry. Tamara má pocit, že po letech ztrácí zájem partnera a uvažuje, jak znovu vztah oživit. Na základě dobrých zkušeností blízké kamarádky se rozhodne fingovat nevěru, aby partnera takzvaně nakopla a aby si jí začal znovu více všímat. Co myslíte, podaří se jí to? Nebo čeho tím vlastně dosáhne?

Mám pocit, že se mi partner nevěnuje

Říká se, že sedmý rok vztahu je kritický. A u nás je to zrovna tak. S Patrikem jsme spolu sedm let, máme pětiletého kluka. Zatím jsme se nevzali a ani na to nepomýšleli, protože jsme oba rozvedení a máme z prvního manželství každý své děti. Já dceru a Patrik dva syny, dvojčata, která si k sobě často bráváme. Dům bývá plný dětí a našich přátel, nemáme se špatně. Poslední dobou ale dost ochladl náš sexuální život a já mám pocit, že Patrik už mi nevěnuje ani v ostatních ohledech tolik zájmu jako dřív. Nejprve jsem zkoušela navrhovat společné trávení času, pak jsem změnila účes a koupila si nové prádlo. Moc to ale nezabralo a měla jsem pocit, že se s Patrikem něco děje.

Najednou více času trávil u televize s pivem, cítil se více unavený, anebo chtěl chodit sám do přírody. Prý přemýšlet. Ptala jsem se ho, jestli nemá nějaké starosti, třeba v práci, ale nic nepřiznal a zdálo se, že je všechno v pořádku. Najednou jsem měla pocit, že jsme spolu nespali už měsíc a přišlo mi to vážně divné. Začala jsem mít obavu, jestli někoho nemá. Věděla jsem, že do práce nastoupila nová atraktivní kolegyně a Patrik chodil často večer ven, a to beze mě.

Kamarádka mi poradila, aby v něm vzbudila žárlivost

Když jsem se o tom poradila s kamarádkou, svěřila se mi s něčím, co jsem vůbec u ní nečekala. Netipovala bych, že zrovna ona by byla něčeho takového schopná. Přiznala, že ona si svého partnera udržela fingovanou nevěrou. Prostě jakmile ztrácel zájem, ona na něj sehrála, že někoho má. Pořídila si nový parfém, trávila více času mimo domov, byla neustále na mobilu a chovala se tajuplně. Když náhodou její manžel projevil zájem o sex, dělala naschvál drahoty, aby vystupňovala jeho touhu. To celé mělo vypadat, že o ní mají zájem jiní muži a že ona snad někoho má. Chtěla, aby to v manželovi vzbudilo podezření a začal se o ni více zajímat.

Její Petr byl ale vcelku chápavý a brzy její hru prohlédl. Nakonec skončili ve vášnivém objetí a její muž jí řekl, že by nesnesl, kdyby ji měl někdo jiný. Ona mu nakonec přiznala, o co se celou dobu kvůli němu snažila, což samozřejmě udělalo jeho egu dobře. Kamarádka mi tehdy vysvětlila, že k žádné nevěře nedošlo a jejich vztahu to nakonec jen prospělo. A tak mě napadlo udělat to samé. Snažila jsem se tedy v Patrikovi probudit žárlivost.

Myslím, že jsem to trochu přeháněla

Nejprve jsem začala mluvit o tom, že mě kolega z práce pozval na kafe. Začala jsem nosit do práce větší výstřihy a domlouvala jsem se s kamarádkami na občasné sobotní večery do baru, kdy jsem se vracela domů po půlnoci a ještě se ideálně nechala odvézt některým ze svých kamarádů tak, aby to Patrik z okna viděl. Doma jsem se před ním rafinovaně svlékala, ale jinak se chovala chladně. Dokonce jsem si koupila krásnou kytku a nechala si ji poslat domů. Když se Patrik zajímal od koho je, tajuplně jsem mlžila. V pátek večer jsem schválně přišla domů pozdě a chovala se divně. Šla jsem hned do sprchy a chovala se afektovaně.

Snažila jsem se co nejvíce vcítit do role žádoucí ženy, která má milence. Jenomže tohle bohužel mělo na Patrika zcela opačný efekt než tomu bylo v případě kamarádky. Možná jsem to trochu přestřelila. Patrik na mě jednou udeřil, jestli někoho mám. Naschvál jsem mlžila, ale jinak se typicky vymlouvala, že ne a proč ho to najednou zajímá. Neměla jsem z toho dobrý pocit, choval se divně, odtažitě. Přišlo mi, že ho ještě více ztrácím.

Rozhodla jsem se pro upřímnost a všechno přiznala

Rozhodla jsem se s tím přestat a raději si upřímně promluvit. Chtěla jsem ho pozvat na večeři, že děti dáme k babičce a uděláme si zase po delší době hezký večer. Ale on mě předběhl, pozval mě on. To mě docela překvapilo. Na večeři se omluvil, že na mě nějakou dobu asi neměl čas, ale že měl nějaké své starosti a že mi chtěl něco navrhnout, ale protože má pocit, že náš vztah dále nemá smysl, neudělá to. Pak mi řekl, že jestli někoho mám a necítím se s ním šťastná, měli bychom se rozejít. Udělal mi žárlivou scénu a obvinil mě z nevěry a flirtování s jinými muži. Stálo mě opravdu hodně sil přesvědčit ho o tom, že jsem si to všechno jenom vymyslela a dělala to kvůli jeho nezájmu.

Stalo se něco nečekaného

Jeho reakce mě překvapila. Vůbec se nenaštval, ale rozesmál se na celé kolo. Pak mě poprosil, ať už to nikdy nedělám. A pak mě požádal o ruku, prostě vytáhl krabičku s prstýnkem a normálně se zeptal. Tohle bylo to, co ho trápilo. Sedm let jsme žili na hromádce. Jeho podstatně mladší kolega z práce dostal infarkt a zemřel, zůstala po něm nezajištěná přítelkyně s ročním dítětem, které nemělo ani jeho jméno. Já jsem byla tak sobecká, že mi nedošlo, jak ho smrt kolegy zasáhla a vůbec jsem neřešila, jak se Patrik cítí a co všechno si v sobě řeší.

Celou dobu přemýšlel nad tím, jestli do toho nakonec nepraštit a nevzít se. I když už podruhé nechtěl, uvědomil si, jak moc jsme pro něho já i náš syn důležití. Bral to tak, že jsme rodina a měli bychom být spolu i oficiálně. Samozřejmě jsem mu řekla ano, šťastně jsme si padli kolem krku a ještě té noci zcela nečekaně a neplánovaně zplodili naše další společné dítě. Uvědomila jsem si, jak je důležité naslouchat druhému, nechovat se sobecky ve vztahu a hlavně zůstat za každou cenu upřímným. Ale nakonec se mi vlastně moje snaha vzbudit v partnerovi žárlivost a zájem vyplatila…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na přání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tamara (37): Chci fingovat nevěru, abych si udržela zájem partnera. Kamarádce to vyšlo