Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Technofobie čili chorobný strach z techniky, aneb kdopak by se počítače bál

Technofobie je fenoménem 21. století a je tedy neprozkoumanou sociální oblastí. Čím dál více vědců se ale začíná věnovat této problematice a vzniká tak velká řádka výzkumů a statistik. Ovšem do povědomí populace se technofobie stále ještě příliš neprobojovala. Proto jsme pro vás připravili průřez touto problematikou.

Co je to technofobie?

Technofobie, neboli chorobný strach z technologií a přístrojů, je velkým strašákem hlavně starších generací. Přispívá k tomu hlavně takřka bleskový vývoj elektroniky, která nás obklopuje a patří ke každodennímu životu. Dotykové displeje, televize ovládané gesty, nebo hodinky komunikující s telefonem? To jsou pouze ty nejnovější vymoženosti, starším lidem dělá problém třeba už samotný mobilní telefon! Není tomu tak dávno, co se objevili na trhu první černobílé televizory a i ty byli pro některé lidi nepochopitelné. Od té doby došlo k razantnímu kroku kupředu co se týče technologií a nejen starší lidé mohou mít problém s rychlým  tímto pokrokem. Odmítají se přizpůsobit modernizaci, a tak se u nich může vyvinout averze vůči elektronice. Odpor k technologiím už je jen krůček od technofobie.

Nejen starší lidé se bojí pokroku

Traduje se, že technologií se bojí výhradně starší ročníky. Ovšem přibývá i mladých lidí, kteří si nemyslí, že klady technologií převažují nad zápory. A tak se rozhodnou vzdát se většiny moderních vymožeností a vrací se k tradičnímu životu, téměř jako ve středověku. Tito „technofóbové“ tvrdí, že je jejich život mnohem bohatší a jednodušší. Většina z nás si ale přeci jenom rádo užívá moderního luxusu.

Dobrý sluha, zlý pán!

Moderní technologie nám samozřejmě v mnoha ohledech usnadňují život. Je ale pravdou, že pokud se to například s elektronikou, kterou se obklopujeme, přežene, může to mít neblahý vliv na psychiku i naše zdraví. Vědci totiž dokázali, že příliš magnetických vln, které vysílají všechny elektronické přístroje, způsobuje onemocnění nervového systému. Dávejte si proto velký pozor kolik času trávíte u televize, notebooku, nebo s mobilním telefonem v ruce. Nejen, že vás tyto vymoženosti odtrhnou od krás reálného světa, ale také by vám mohli způsobit vážná onemocnění. Takže se držte zlaté střední cesty a občas vyměňte počítač za dobrou knihu!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Technofobie čili chorobný strach z techniky, aneb kdopak by se počítače bál