Menu
WomanOnly
Móda a styl

Teplo a pohodlí. Módní značka K.BANA představila svou novou lněnou kolekci

Redakce

Redakce

4. 10. 2017

Česká značka pohodlného lněného oblečení představuje novou kolekci určenou pro chladnější měsíce – opět ze 100% lnu, v originálních střizích a kvalitním zpracování.

Dlouhé šaty s kapsami, rozepínatelné košile a halenky s patentky, pohodlné kalhoty a teplý ručně prošívaný kabátek tvoří praktický mix základních kousků dámského šatníku. Stejně tak mužskou polovičku potěší košile, kalhoty a pánská kratší verze kabátku, který je vzhledem k jeho náročnosti šitý pouze na objednávku.

Klasickou bílou a tmavě modrou barvu tentokrát doplňují autorské tisky “Kapří šupinky pro štěstí” a “Na vlnách Japan” od Evy Chmelové.

“Len v zimě hřeje, jeho vlastností je totiž udržet vaši tělesnou teplotu. Je veliká škoda, že si mnoho lidí myslí, že je možné nosit len pouze v létě. Ráda bych přednosti lněného vlákna pomohla prosadit a svou prací podpořit návrat k našim kořenům, v moderním pojetí,” doplňuje Kateřina Černá, autorka značky.

 

K.BANA klade důraz na používání lokálních materiálů. Len, který je vůbec nejstarší plodinou a nejsilnějším i nejpevnějším textilním vláknem, odebírá od českých výrobců. Je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a pro výrobu lněných tkanin nejsou třeba chemické úpravy. Len je tak přirozeně antibakteriální a vhodný pro alergiky.

Ikonou oblečení jsou pak unikátní nitěné knoflíky se stopadesátiletou tradicí z Jablonného nad Orlicí.

Znakem oblečení K.BANA je bílá barva. Podle jógové tradice pomáhá rozšiřovat auru a vytváří silnou vazbu mezi námi a naším okolím.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Teplo a pohodlí. Módní značka K.BANA představila svou novou lněnou kolekci