Menu
WomanOnly
Hubnutí

Vajíčková dieta vám pomůže zhubnout a nebojte se cholesterolu

Že prý mají vajíčka vysoké množství cholesterolu, to už po mnoha zveřejněných výzkumech dávno neplatí. Vejce sice cholesterol obsahují, ale ten nemá rozhodně nic společného s cholesterolem v našem krevním řečišti.

Jedno vejce má totiž, co se zastoupení cholesterolu týče, jen zhruba necelé 2 gramy tohoto škodlivého tuku. Na druhou stranu však obsahuje několik druhů vitaminů a minerálů a je skvělým zdrojem bílkovin. Dá se tedy říci, že vajíčka jsou skvělou a zároveň zdravou potravinou.

Jak by měla vajíčková dieta vypadat?

Tato dieta je v první řadě bohatá na konzumaci vajec. To znamená, přibližně 4-5 vajec, která zahrnete do svého jídelníčku denně. Samozřejmě s nimi můžete doplňovat různé druhy zeleninových pokrmů, polévek nebo salátů.

Fígl této diety však spočívá ve snížené konzumaci sacharidů. To znamená, že vynecháte většinu příloh, pečiva a omezíte slazení nápojů. Na úkor toho přidejte do jídelníčku více masa a masných výrobků, také zvyšte konzumaci ryb a mléčných produktů. Zároveň jsou povoleny citrusy a ananas, který pomáhá při spalování tuků.

Jak dlouho držet tuto dietu?

Na rozdíl od Atkinsonovy diety je tato dieta pro organizmus o něco šetrnější. Nedodržujte ji však příliš dlouho, mohli byste si způsobit zdravotní problémy. Ideální doba pro držení této diety je 4 týdny. Postupně pak přecházíme na normální stravu, se sníženým obsahem sacharidů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vajíčková dieta vám pomůže zhubnout a nebojte se cholesterolu