Menu
WomanOnly
Krása

Vanda (49): Sestra váží sto kilo a nosí upnuté legíny a minisukně. Může se to někomu líbit?

Baculky tvoří speciální kategorii žen. Většinou jsou hodně upřímné, veselé, umí si ze sebe udělat legraci a hlavně – umí svá kila nosit. A to tak, že většinou vypadají skvěle. Hůře jsou na tom ale ty, které se za svou postavu stydí a je to na nich znát. Vandina o dva roky mladší sestra Martina patří ale mezi první skupinu žen a nechává své faldíky roztančit i ve velmi těsných džínách, legínách či minisukni. Vanda z toho ale šílí! Jak si její mladší sestra může vzít na sebe něco takového, copak nemá soudnost?

Moje sestra nemá soudnost

Moje sestra se úplně zbláznila. Myslím si, že by se svou postavou, a taky ve svém věku, měla mít soudnost. Vždycky byla spíše silnější, relativně se to dalo a držela si stálou váhu. Po úrazu kolene před pěti lety se to ale začalo zhoršovat, pak se rozváděla, takže se ještě více přejídala, přišel covid a dneska už Martina váží sto kilo při své výšce 165 centimetrů. Tisíckrát jsme jí říkali, že by s tím měla něco dělat, nebo se jednou vyvrátí, a pak ji do márnice poveze náklaďák. Její syn je na tom ale podobně, ten jen sedí v kanceláři u těch svých účtů a kyne.

Plážové triky pro nedokonalé křivky. Jak zamaskovat špíčky v plavkách?

Musím uznat, že jí to i tak slušelo

Martina žije sama se synem, kterému bude už sedmadvacet a stále si nezařídil vlastní život. A tak spolu jen kynou. Všimla jsem si ale, že Martina rozhodně nechce sedět doma a začala si po rozvodu pořádně užívat. Svoje kila asi jen tak nezhubne, ale vymetá s kamarádkou galerie, vernisáže, kina, divadla, koncerty nebo dokonce i diskotéky. Párkrát jsem s ní zašla na oběd nebo jsme se potkaly na rodinných návštěvách a oslavách a vypadala dost spokojeně. Byla jsem ale v šoku z jejího vzhledu. Barevné oblečení, upnuté legíny nebo džíny, krátké sukně. Musím ale uznat, že jí to slušelo, měla i nový účes a výrazné nehty, jaké nikdy předtím nenosila.

Kdyby nosila volnější oblečení, udělala by lépe

Říkala jsem si, že si možná chce svou tloušťku kompenzovat těmi nehty, výrazným líčením, bohatým účesem nebo barevným oblečením a že chce spíše odvést pozornost od svého břicha a zadku. Jenomže si osobně myslím, že co je moc, to je moc. Kdyby nosila volnější oblečení, udělala by lépe, to by tu pozornost odvedla daleko snadněji. Sestra je pořád pěkná ženská a chápu, že si chce ještě užít trochu života nebo si někoho najít, aby nebyla sama, když už nám táhne na padesát. Možná třeba i někoho má, proto taková změna…

Když jsem se jí přímo zeptala, tak ale mlžila a říkala, že hubne. No, zatím to není moc vidět, ale moc jí to přeji. Rozhodně je to i pro její zdraví, nejen pro spokojený život. Je to zvláštní, já vážím šedesát kilo i s posteli, nikdo by nehádal, že my dvě jsme sestry. Zato Martina si ale o to více umí užívat života. Někdy jí to vlastně i závidím…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vanda (49): Sestra váží sto kilo a nosí upnuté legíny a minisukně. Může se to někomu líbit?