Menu
WomanOnly
Domácnost

Video: Britský pár spal šest let v posteli plné štěnic. Tak probíhala dezinsekce

Žili pod jednou střechou, a dokonce v jedné posteli šest let se štěnicemi. Proč nechal britský pár situaci zajít tak daleko a jak probíhala dezinsekce?

Štěnice nebyly jen v posteli

Někteří z nás se už jen při pomyšlení na štěnice začínají nervózně ošívat. To jeden britský pár s nimi žil šest let v jedné posteli. Na videu, které na sociálních sítích sdílel jeden z pracovníků, který měl odstranění štěnic na starost, můžeme vidět tisíce štěnic a to doslova všude.

Štěnice se uhnízdily nejen na obvyklém místě, tedy na spodní části matrace, ale i v dalších částech ložnice – pod ventilátorem, kolem zdí, v záhybech nábytku… Deka byla téměř celá pokrytá vajíčky a rám postele byl dokonce od krve hostitelů, na níž štěnice v průběhu let parazitovaly.

Mohlo by se zdát, že na videu už nic horšího vidět nemůžeme, dokud se pracovníci nerozhodnou hnout s matrací. Štěnice, nesnášející světlo, se v mžiku rozutečou do všech stran, jen aby se skryly na jiné temné místo. Peter Bowers-Davis, člen dezinsekčního týmu na kameru přiznal, že takové napadení štěnicemi patří k těm nejhorším, které kdy viděl.

Štěnice bývají v chudých oblastech častým problémem

Tento byt ale není jediný, který byl štěnicemi zasažen. Napadený byl téměř celý bytový komplex o 135 bytových jednotkách. I ty čeká v nejbližších dnech dezinsekce. Je až s podivem, že v takovém prostředí dokázal pár roky žít a nechal situaci zajít tak daleko. Bez pořádných bot, rukavic a kombinézy je pohyb po bytě pro dezinsekční tým naprosto nemožný.

Mark, který byt napadený štěnicemi natáčel podotkl, že „tohle je to, čemu musí chudí obyvatelé bytových jednotek čelit“. Právě v podobných oblastech je výskyt štěnic velmi častý a vzhledem k tomu, že obyvatelé na dezinsekci nemají peníze, zamoření štěnicemi bývají extrémně velká.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Video: Britský pár spal šest let v posteli plné štěnic. Tak probíhala dezinsekce