Menu
WomanOnly
Krása

Víme, jak zamaskovat kruhy pod očima a být svěží

Redakce

Redakce

17. 4. 2014

Každá z nás zná ten pocit ráno, kdy je při prvním pohledu do zrcadla jasné, že takto rozhodně z baráku nemůže vyjít. Unavené, opuchlé oči, kruhy pod nimi jako monokly, no prostě žádná sláva. Všechno se dá ale nějak vyřešit a zamaskovat, pokud máte po ruce svou kosmetickou taštičku.

Příčiny kruhů pod očima

Číslo jedna určitě všichni známe a tím je nedostatek spánku. Ne každý má potřebných 8 hodin každý den na to, aby se vyspal do růžova. Spánek je ale velice důležitý pro harmonii celého organismu, a proto se snažte spát alespoň 6-8 hodin denně.

Druhá příčina vzniku nateklých očních víček jsou alergie, astma, ekzém apod. Příčinou může být ale i nesprávné stravování. Nedostatek potřebných živin se projeví tak, že kůže v očním okolí bude mít tmavší barvu než je odstín vaší pleti.

Domácí trik proti kruhům pod očima

Zbavte se snadno a rychle kruhů pod očima s tímto jednoduchým receptem:

Budete potřebovat šťávu z jedné okurky (můžete použít odšťavňovač nebo stačí okurku nastrouhat a šťávu vymačkat dlaněmi) a zelený čaj.

Tyto dvě ingredience smíchejte dohromady a ponořte do nich kosmetické tamponky. Vymačkejte přebytečnou tekutinu a rozprostřete na igelitový sáček jako na plech. Potom je přikryjte dalším sáčkem a vložte do mrazáku.

Tam na vás budou čekat v plné zbroji, až zase budete potřebovat jejich pomoc v boji proti kruhům pod očima, vyjmete je z mrazáku a na pár minut přiložíte na oční víčka. Během pár minut budou vaše oči opět vypadat jako byste byla čilá a odpočatá jako nikdy.

Okurka je bohatá na vitamín K, který se podílí na srážlivosti krve a pomůže tím k redukci tmavých kruhů pod očima. Enzymy obsažené v okurkové šťávě působí regeneračně na jemnou pokožku v očním okolí a pomohou ji rozjasnit.

Zelený čaj zklidní napuchlou pokožku kolem očí a antioxidanty v něm obsažené dokonce napomáhají redukci vrásek.

Zakrytí tmavých kruhů

Pokud i po tomto kroku vaše oči stále vypadají unaveně a pokožka v jejich okolí je tmavá, použijte korektor neboli krycí tyčinku. Korektor je nejlepší pomocník, co se týká tmavých kruhů a víceméně jakékoli barevné nerovnosti pokožky.

Pro oční okolí vybírejte co nejsvětlejší odstín. Čím světleji bude oblast pod očima vypadat, tím rozzářenější budou vaše oči a vy tak vykouzlíte svěží vzhled i když se až tak svěže cítit nebudete .

Naneste potřebné množství korektoru a jemně ho aplikujte prstem. Korektor neroztírejte, ale spíš ho jemně rozprostřete poklepáváním prstu v oční oblasti. Nakonec ho zafixujte trochou pudru a je hotovo. Nikdo na vašich očích nepozná sebemenší známky únavy.

TIP: Pro zářivý pohled naneste do vnitřního koutku očí světlý stín se třpytkami, který ještě více rozjasní váš pohled.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Víme, jak zamaskovat kruhy pod očima a být svěží