Menu
WomanOnly
Krása

Vše, co potřebujete vědět o maskách na obličej

Pleťová maska je schopna změnit samotný přístup k péči o pleť, i když do každodenní péče nepatří. Je mnohem silnější a intenzivnější než běžný krém, protože působí v hlubších vrstvách pleti a obsahuje účinné látky ve vyšší koncentraci. Masky na obličej jsou tzv. formou lokální péče o pleť, která je zaměřena na řešení konkrétního problému. Pleťové masky mají za úkol pleť osvěžit, rozjasnit, zklidnit, hydratovat, vyhladit, očistit, regenerovat atd. Pleť bude vypadat opravdu nádherně!

Jak správně vybrat pleťovou masku podle typu pleti?

Pleťovou masku vždy vybíráme podle typu pleti a účinku, který jí chceme dopřát. Samozřejmě existují i univerzální masky, které se hodí pro všechny typy pleti.

Mastná pleť je často náchylnější k tvorbě akné a černých teček. Na pleti se hromadí nadměrně množství kožního mazu a póry se začnou ucpávát. Proto se doporučují pleťové masky s čistícím účinkem, které normalizují činnost mazových žláz, čistí póry a pleť od přebytečného mazu a nečistot.

U smíšené pleti T-zóna (brada, nos a čelo) je mastnější, než ostatní části obličeje. Péče o smíšenou pleť je náročnější. Tento typ pleti bude potřebovat osvěžení, čištění, tonizaci a správnou hydrataci. Pleťové masky s takovým účinkem jsou vhodné i pro normální typ pleti.

Zralá pleť potřebuje regeneraci, důkladnou hydrataci a tonizaci. Pleťová maska pro zralou pleť by měla zpomalit stárnutí pleti. Pravidelné používání masky vyhladí jemné vrásky a zlepší celkový vzhled pleti.

Pokud je vaše pleť citlivá potřebujete masku, která má protizánětlivé účinky a pleť dokáže zklidnit. Vyhněte se pleťovým maskám s obsahem alkoholu.

Jak správně aplikovat pleťovou masku?

Při aplikaci pleťové masky existuje několik pravidel, které musíte dodržovat. V tomto případě bude maska skutečně účinná.

 

  • Masku můžete aplikovat prsty nebo použít speciální plochý štětec.
  • Pleťovou masku aplikujte pouze na vyčištěnou pleť. Dokonale čistá pokožka lépe absorbuje prospěšné látky z masky, proto je důležité pleť odlíčit, opláchnout vodou a osušit.
  • Před aplikací masky je důležité pozorně přečíst návod k použití.
  • Obvykle pleťovou masku můžete nechat působit 15-20 minut. Časový limit neprekračujte.
  • Po umytí masky obličej osušte a vždy aplikujte pleťový krém.
Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vše, co potřebujete vědět o maskách na obličej