Menu
WomanOnly
Domácnost

Vyberte si tu správnou matraci podle několika parametrů

Pro šťastný život plný energie je důležitý kvalitní spánek. Ten však můžete zažívat pouze tehdy, když máte dobrou postel a hlavně matraci, která zařídí váš dobrý spánek. Přečtěte si o několika aspektech, které byste měla zohlednit při výběru vaší správné matrace!

Matrace si vybírá člověka, ne naopak

Nejdůležitější schopností matrace by měla být správná podpora těla a měla by umožňovat odpočinek a relaxaci svalů kolem páteře. Rozhodně je třeba abyste si v prodejně na matraci alespoň na chvíli lehla. Dokážete tak vyřadit ty, na kterých se vám leží špatně z důvodu nadměrné tvrdosti nebo naopak měkkosti.

Záleží na vašem věku

S věkem přichází i potřeba většího komfortu. Starší lidé většinou preferují spíše materiály, které dobře pruží a kopírují tělo, taktéž ocení i rozdílné tuhosti zón matrace. Naopak mladší lidé mají většinou v oblibě tužší materiály, které poskytnou oporu jejich páteři, ale zároveň se do nich nezaboří.

Na váze záleží, ať už je jakákoli

Tento údaj je podstatný pro výběr správného materiálu jádra matrace. Každá matrace má uveden hmotnostní limit uživatele, čím větší hmotnost uživatele tím lepší by měl být materiál jádra matrace, aby nedocházelo k předčasnému nežádoucímu opotřebení.

Berte ohled na alergie

Pokud trpíte alergiemi, vybírejte antibakteriální materiály a u většiny matrací nabízíme možnost výběru mezi obyčejnými a antialergickými potahy. Některé potahy jsou předurčeny pro alergiky, jelikož „aktivně“ bojují s mikroorganismy.

Nezapomeňte!

Vy jako uživatelka ležíte nejen na matraci, ale také matrace samotná musí na něčem ležet. Způsob uložení matrace je velmi důležitý pro celkový komfort lůžka. Proto mějte na paměti, že nestačí pouze kvalitní matrace, ale také rošt a rám postele by měl být ve vysoké kvalitě!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vyberte si tu správnou matraci podle několika parametrů