Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Vybrali jsme 5 skvělých filmů se zvířaty. V hlavní roli slon i prase

Veronika Jílková

Veronika Jílková

16. 5. 2013

Nejsou to jen herci, ale i zvířata, která diváky lákají do kina. A že se jim to celkem daří. Jejich honoráře by kdekomu mohly konkurovat. Pojďme se podívat na filmy, kde tomu tak bylo.

FOTO: Voda pro slony

V hlavní roli obří slonice. Zdroj: Bontonfilm

Zachraňte Willyho

Příběh vypráví o nádherné kosatce Willym, který uvízne v zajetí v nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. O nocích volá po své rodině, od které byl odříznutý. Nikdo, krom dvanáctiletého chlapce Jesseho (Jason James Richter), nerozumí jeho nářkům a skutečným potřebám. Proto uchopí šanci do svých rukou a začne proti jeho uvěznění bojovat. Z něj a Willyho se stávají nejlepší přátelé.

FOTO: Zachraňte Willyho

Zdroj: Warner Bros

Natočeny byly čtyři díly, ale pouze v prvních třech se příběh odehrává kolem Jesseho, který s Willym setrval od roku 1993, kdy byl natočen první film. Po jeho premiéře se spustil značný zájem o záchranu kosatek. Nedlouho poté bylo za tímto účelem vybráno dvacet milionů dolarů. To byl jen začátek toho, kolik dalších filmů se začalo natáčet a jak vzrostl zájem o toto téma.

Voda pro slony

Dramatický snímek z roku 2011 vypráví o životě slonice Rosie, která je jedním z členů světového cirkusu Benzini, ke kterému se náhodou dostane i čerstvě vystudovaný veterinář Jacob Jankowski (Robert Pattinson). Po nějakém čase stráveném u cirkusu poznává neskutečně agresivní a násilné chování ke zvířatům ze strany ředitele cirkusu (Christoph Waltz). Rosie v cirkusu zaujímá post záchranného člena, neboť ji čeká nové číslo s krasojezdkyní Marlenou (Reese Witherspoon), které by cirkusu zajistilo další fungování.

FOTO: Voda pro slony

Zdroj: Bontonfilm

Po důkladném prozkoumání a pochopení Rosie si Jacob všimne příšerného zacházení, kterému byla vystavena. Postupem času se ale jeho láska ke slonici vyplatí, a tak i ona začne opětovat jeho přízeň tím, že uposlechne příkazy. Romance o zakázané lásce mezi hlavní dvojicí a slonicí Rosie je přepisem románového bestselleru Sary Gruenové z roku 2006.

Babe: Galantní prasátko

Pohádkový film vypráví o životě prasátka, které toužilo po jediném – stát se ovčáckým psem a nebýt pouze růžové stvoření čvachtající se v blátě. Chtělo být užitečné. Díky štěstí a ochraně feny Fly se prasátku podaří uniknout záhubě na pekáči a poznává zbytek zvířat na farmě, jako jsou kačer Ferdinand, ovce Bé nebo trojice zpívajících myší. Fly ho také naučí hlídat stádo ovcí, což si Babe zamiluje a ví, že nic jiného už nikdy dělat nechce.

FOTO: Babe - Galantní prasátko

Zdroj: Universal Pictures

Oblíbený příběh pro celou rodinu z roku 1995 je filmovou kombinací herců s animací a setkal se s obrovským úspěchem, neboť si vysloužil sedm nominací na Oscara, přičemž tu za vizuální efekty dokonce proměnil ve vítězství. Snímek je adaptací stejnojmenné dětské knížky z roku 1983 spisovatele Dicka Kinga-Smitha.

Velký Joe

Velmi neobvyklý domácí mazlíček, ale proč ne. O tom by mohla vyprávět Jill (Charlize Theron), která své umírající matce slíbila, že se o maličkého Joa, který se v tu samou chvíli stal také sirotkem, postará. Uběhlo pár let a z maličké opičky se vyklubala obrovská gorila, kterou neustále loví pytláci, a tak se Jill snaží najít alternativní řešení pro jeho domov, neboť co kdysi slíbila, chce také splnit. Na pomoc jí přichází Greg (Bill Paxton), který se zamiluje nejen do Jill, ale i do jejího vztahu s Joem.

FOTO: Velký Joe

Zdroj: Waner Bros

Snímek vypráví tom, jak svému velkému mazlíčkovi dopřát ten nejlepší život a kolik překážek tomu stojí v cestě. Joe si je vědom lásky své opatrovnice Jill a snaží se nebýt gorilou s průšvihy, aby dal na oplátku najevo své díky. Občas se mu to bohužel vymkne z jeho obrovských končetin.

Marley a já

Nakonec tu máme dojemnou komedii, kde si hlavní roli zahrál pejsek Marley, který rodině Goroganovým (Owen Wilson a Jennifer Aniston) dělá od samého počátku z jejich domu zvěřinec. Rozhodně nepatří ke slušně vycvičeným pejskům a katastrofy narůstají při narození nového člena rodiny. Marley chce být milován, a tak si vynucuje pozornost. Bohužel ale špatným způsobem.

FOTO: Marley a já

Zdroj: Bontonfilm

Příběh se odehrává během třinácti let, kdy je Marley rodině na obtíž, ale ta se ho přesto nedokáže vzdát, neboť je pro ně i symbolem zábavy a radosti. V dojemném závěru si všichni uvědomí, že Marley nebyl neštěstím, ale že jim celou dobu přinášel jen chuť do života a obrovskou změnu z rutinního života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vybrali jsme 5 skvělých filmů se zvířaty. V hlavní roli slon i prase