Menu
WomanOnly
Domácnost

Vyzkoušeli jsme novou právní on-line poradnu. Advokáti jsou zase dostupnější

Markéta Pešková

Markéta Pešková

5. 12. 2014

Řešení právních problémů bývá vcelku nepříjemnou záležitostí, která nás kromě dalších vrásek na čele připraví o pěknou řádku času i peněz. S technologickým vývojem se však situace stává přeci jen příjemnější. Vyzkoušeli jsme proto pro vás novou službu on-line advokátního poradenství.

 

Advokát Ondřej Preuss spustil na začátku listopadu internetový portal dostupnyadvokat.cz, kde je možné si sjednat právní poradenství, kontrolu smluv či sepsání potřebných smluv on-line z pohodlí domova či kanceláře. Inspiraci našel u podobných služeb v zahraničí, zejména ve Velké Británii.

„Český právní trh sice nabízí dostatečný počet advokátů, ti však nejsou dostupní pro každého. Pro obyvatele velkých měst znamená naše služba zejména úsporu času, neboť jim odpadne nutnost dojíždění za advokátem, pro obyvatele  menších měst nebo vesnic se může jednat o jedinou možnost, jak získat kvalitní a prověřený právní servis zkušených advokátů,“ vysvětluje zakladatel služby dostupnydvokat.cz Ondřej Preuss.

Portál je velmi intuitivní a nabízí specializaci zejména na tři oblasti práva, a to jsou nemovitosti, pracovní právo a právo spojené s koupí a převodem vozidel. Dále je možné sjednat konzultaci i nad libovolným problémem.

Nejprve vyplníte registraci do portálu, která vám zabere asi minutu. Po přihlášení si zvolíte konkrétní službu, o kterou máte zájem, což může být např. kontrola smlouvy či kontrola smlouvy doplněná o 30 minutovou právní konzultaci. Dopředu víte, kolik vás služba bude stát a nemusíte se obávat žádného nepříjemného překvapení. Na druhou stranu se někdy hůře odhaduje, zda vám konzultace problému zabere 30 nebo 60 minut, tak jsme trochu váhali, co objednat.

Portál má standardně 48 hodin na nastudování a zpracování materiálů, můžete si ovšem připlatit i za expresní vyřízení. Zvolíte si, jakou formou je vám nejpříjemnější komunikovat, k dispozici tak může být e-mail, telefon či Skype.

 

My jsme využili Skype konzultaci. Řešení konkrétní právní otázky tak netrvalo ani hodinu. Nejprve jsem po registraci vyplnila formuláře, kde jsem podle doporučení velmi stručně nastínila právní problém a přiložila všechny potřebné dokumenty, které k problému mám, toto mi zabralo asi 15 minut. Výhodou je, že už dopředu formulujete otázky, které vás nejvíce zajímají a advokát má tak možnost se na ně připravit.

Za necelé dva dny jsme mailem obdrželi navržený termín konzultace. Advokát se ozval načas a vše měl připravené, proto jsme celé poradenství zvládli za méně jak půl hodiny. Následně jsme obdrželi i písemné shrnutí naší konzultace.

Cena je opravdu příznivá a pokud přihlédneme k tomu, kolik času ušetříte tím, že nemusíte nikam dojíždět, tak je opravdu báječná. Podle údajů České advokátní komory se ceny za právní služby v Praze pohybují zpravidla od dvou a půl tisíce do deseti tisíc korun za hodinu, mimo Prahu většinou hodinová sazba nepřekročí dva tisíce korun. Sepsání běžné smlouvy pro převod osobního automobilu nebo sepsání nájemní smlouvy bytu prostřednictvím služby dostupnyadvokat.cz lze objednat již za 990 korun.

V případě, že chcete radu ohledně obecného postupu či drobné konzultace nad dílčími dokumenty, jsou podobné služby určitě cesta správným směrem, na druhou stranu zde odpadá osobní kontakt, který budeme vyžadovat, hledali bychom advokáta na osobní zastupování v nějaké právní otázce. K tomuto účelu ale portál neslouží, proto má dané své zákazníky, pro které je toto určitě správná cesta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vyzkoušeli jsme novou právní on-line poradnu. Advokáti jsou zase dostupnější