Menu
WomanOnly
Manželství

Žárlivá tchyně nám ničí vztah. Jak si vysloužit její respekt?

Zlá tchyně se objevuje nejen v pohádkách, ale bohužel také v životě. Zatímco v pohádkách často řešíme jak si zasloužit princeznu, v reálném životě se naopak snažíme přijít na to, jak si zasloužit tchyni. A především dumáme nad tím jak to zařídit, aby nás tchyně respektovala a nedělala nám ze života peklo! Co dělat, když tchyně ničí vztah?

Tchyně nám ničí vztah a já už to nevydržím

Návod na to jak se zbavit tchyně problém obvykle nevyřeší. Spousta filmů řeší otázku týkající se žárlivé tchyně, existuje spousta vtipů o zlých tchyních, ale řešení jaksi stále není v dohlednu. Jak vyřešit rodinnou situaci, aniž bychom se museli kvůli tchyni rozvést? Svou zkušenost svěřuje třicetiletá pedagožka Ivana.

“Manžel je jedináček a moje tchyně je bohatá vdova. Jakmile si mě přivedl do jejich přepychového domu, nic jí nebylo dost dobré. S puntičkářskou přesností vyžaduje, abych dodržela přesné umístění hrnků na kuchyňské lince nebo koberečků přede dveřmi. Pomalu jsem očekávala, že mi předkreslí šablony, kam mám které předměty domácnosti dávat. Chápu, že má vlastní systém a dům považuje za svůj, ale už to docela hraničí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Ovšem to není to nejhorší.

Tchyně mě pomlouvá nejen před manželem, ale i před sousedkami a mou nadřízenou v práci. Pracuji totiž jako učitelka a tchyně se velice dobře zná s ředitelkou školy, se kterou chodí na kafe. Mluví nám do života s manželem, rozhoduje o tom, kam bychom měli jet na dovolenou a nařizuje nám, kdy spolu máme spát a kdy ne. Neustále nás obtěžuje otázkami, proč ještě nemáme děti, anebo jindy říká, že bychom děti raději ani mít neměli a ať nepočítáme s tím, že nám je bude hlídat. Tchyně si vynucuje pozornost a já si myslím, že na mého muže Milana jako matka žárlí.”

Tchyně mě nerespektuje. Je řešením odchod od manžela?

Zlá tchyně nečeří vody pouze ve vztahu učitelky Ivany a jejího manžela – podnikatele Milana. Paní Jiřinu zkrátka nikdo nemá rád, obzvláště nevychází se svými sousedy. Řešením problému s tchyní u tohoto páru by mohlo být, že si najdou nové bydlení a od žárlivé tchyně se odstěhují. Realizace tohoto plánu se však Ivaně prozatím nezdařila:

“Vrcholem všeho bylo, když mě žárlivá tchyně připravila o buchtu, kterou jsem upekla pro Milana. Snažila jsem se o mramorovou bábovku podle jednoho starého receptu a těšila jsem se, že si na ní všichni společně u kafíčka pochutnáme, a klidně i s tchyní. Stále se snažím o příměří a o to, vyjít své zlé tchyni vstříc. Bohužel mě krutá realita zcela zaskočila. Když jsem se vrátila ze zahrady, kde jsem chvíli krmila naši kočku, tchyně stála opřená o dveřní rám. Rozrušeně mi oznámila, že Milan má po poslední návštěvě lékaře vysoký cukr a že se diví, že mi nic takového neřekl. S rukou upatlanou od kočičí konzervy jsem se nahrnula do kuchyně a očima zoufale sledovala kuchyňský stůl. Byl prázdný. Tchyně buchtu ani neochutnala a odnesla ji na usmířenou sousedce.

Kvůli tchyni, která mě nerespektuje, jsem se chtěla s Milanem okamžitě odstěhovat. Milan však o tom nechtěl ani slyšet a neustále se snažil o to něco mezi mnou a tchyní urovnávat. Věřím, že už ale toho měl také dost. Mě už napadlo i krajní řešení, a to že Milana opustím. Když jsem se jednoho krásného dne sebrala a odešla ke kamarádce, všechno mu došlo a promluvil si se svou matkou. V té době jsem také zjistila, že jsem těhotná. Zkusili jsme to tedy všichni společně znovu. Jakmile se narodilo vnouče, moje tchyně se změnila k nepoznání!”

Jak se zbavit tchyně? Zapomeňte na scénáře z filmů!

Ne všechny příběhy mají šťastný konec. Učitelka Ivana měla štěstí, ale jiné páry se kvůli tchyni mohou dokonce i rozvést. Svou tchyni však těžko můžete otrávit či se uchýlit k jiným nezákonným a nemorálním činům. Rovněž nelze předpokládat, že každá tchyně se změní a bude z ní jednou šťastná a láskyplná babička. Mezi nejčastější řešení, jak se zbavit zlé a žárlivé tchyně patří tato:

  • Odstěhujte se od své tchyně. Budete jí chybět a ona se bude snažit být při návštěvách milejší.
  • Pořiďte si děti, zlá tchyně se rozněžní a možná z ní bude nakonec skvělá babička.
  • Najděte tchyni koníčky, záliby, nové přátele, pošlete ji na dovolenou, zkrátka zabavte ji.
  • Dohoďte tchyni partnera nebo manžela, pokud je osamělá. Jakmile se zamiluje, změní se k nepoznání.
  • Pokud je tchyně šťastně vdaná, má své koníčky a přátele, má i od vás vnoučata, bydlíte odděleně a přesto je jako tchyně krajně nesnesitelná, žárlí a mluví vám do výchovy dětí, rázně si nastavte hranice a omezte kontakt na minimum. Tady je každá rada drahá!
  • Nesnažte se tchyni pochlebovat, chovat se neupřímně a opíjet ji rohlíkem. Tato metoda obvykle dlouhodobě nefunguje. Můžete tchyni zkusit ohromit a snažit se o to, abyste si zasloužili její respekt, ale rozhodně s mírou. Někdy je totiž úplně zbytečné, sympatie se nedají vynutit!

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Žárlivá tchyně nám ničí vztah. Jak si vysloužit její respekt?