×
WomanOnly

Správné holení, aneb jak docílit božsky hladkých nohou!

holeni_nohy
Zdroj: Shutterstock.com

Slunce a nebe bez mráčků nás vybízí k tomu, abychom nosili sukně, kraťasy, nebo šaty. Samozřejmým doplňkem, pro tento typ oblečení, jsou perfektně oholené, hladké nohy. Nezdá se na tom nic složitého, každá z nás to dělá roky, ale i holení nohou může mít svá úskalí! Nejčastějším problémem jsou zarůstající chloupky, proto vám přinášíme rady, jak jim předejít a mít božské nožky.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Nejpoužívanějším nástrojem k holení nohou je samozřejmě žiletka. Poskytuje rychlý a efektivní způsob, jak se zbavit nevzhledných chloupků. Bohužel však sebou nese také několik nevýhod, hlavně zarůstající chloupky, nebo zarudnutí pokožky. Proto přinášíme stručný návod, jak docílit vytoužených hebkých a lesklých nohou.

Kvalitní žiletka je základ!

Kvalitní žiletka je základ ať chceme nebo ne, bohužel mnoho žen tuto základní radu stále ignorují. Snaží se ušetřit a používají buď nekvalitní žiletky, nebo investují do kvalitní břitvy, kterou ovšem používají několikanásobně déle, než by měly. Poté se ale nesmí divit, že mají pokožku zarudlou a vyrážka se dostaví téměř na 100%!

Investujte tedy do co nejkvalitnější břitvy a náhradní hlavice vyměňujte minimálně jednou za dva měsíce! Zdá se vám, že takový postup vám dozajista zrujnuje rozpočet? Sledujte slevové akce a neváhejte investovat najednou do více balení, které jsou ve slevě Energie vložená do čtení slevových letáků se vám obratem vrátí v podobě ušetřených peněz!

 

Věnujte svým nohám dostatečný čas!

Ruku na srdce, kolikrát se vám stalo, že jste si nohy holila ve shonu těsně před tím, než jste vyrazila na party, nebo přijel váš přítel? Pokud ale chcete mít božské nožky, holení vám zabere více než 5 posledních minut před odchodem z domu!

Především dopřejte svým nohám horkou vodu, která chloupky změkčí. Tomuto efektu napomůže i kvalitní pěna na holení, kterou nezapomeňte pečlivě vmasírovat do nohou, aby poskytla kýžený efekt a žiletka klouzala po nohách, jako po másle!

Po směru, nebo proti směru?

Velmi diskutovaným tématem, v oblasti holení nohou, je jestli holit po směru růstu chloupků, nebo proti němu. Pokud zvolíte první variantu, tedy po směru, minimalizujete tím zarůstání chloupků. Tato metoda je však zdlouhavější a vyžaduje i několik tahů žiletkou. Zároveň vám ale nezaručí, že vám chloupky nezarostou a naopak nemusíte dosáhnout tak hladkých nohou, jako při  druhém postupu.

Neméně důležitá následná péče

Aby holení vaši pokožku nepoškozovalo a docílily jste hebké a zářivé pokožky, dodržujte následující pravidla.  Na závěr holené místo opláchněte studenou vodou, která stáhne póry vaší kůže, tím zamezíte zarůstání chloupků. Dále své nohy osušte jemným ručníkem a použijte zklidňující krém, nebo alespoň tělové mléko. Tak dosáhnete nádherně hebkých nohou!1 Komentář Správné holení, aneb jak docílit božsky hladkých nohou!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*