Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Zdravotní židle Adaptic pro studium i práci

Bez jakékoliv nadsázky je kvalitní židle základem, bez kterého se neobejde pracovní stůl v kanceláři, pracovna zařízená doma, ani dětský pokoj. Zkuste si někdy spočítat, kolik času strávíte u počítače nebo jinou aktivitou v pozici vsedě za stolem. Správné držení těla a také jeho správná opora může předejít vleklým bolestem hlavy i zad. Může vám také přidat soustředění a zvýšit efektivitu během učení.

Jde to i bez bolesti zad

Udržet správnou pozici těla při dlouhém sezení je nesmírně náročné. Už školou povinné děti si rychle zažijí úlevové pozice a pomalu si pěstují špatné návyky. Častým jevem je podsazená pánev, uvolněná ramena nebo předsunutá hlava, tím však výčet zlozvyků bohužel zdaleka nekončí.

Některé partie svalů zad nebo břicha postupně ochabují a jejich funkci musí převzít jiné skupiny, ty jsou pak dlouhodobě přetěžovány. Výsledkem je bolest za krkem, pocit ztuhlých svalů trapézových, vystřelující bodavá bolest v bedrech nebo kříži a také časté bolesti hlavy.

Zdravotní židle

Delšímu sezení se není možné vyhnout, co však udělat můžete, je výběr vhodné zdravotní židle. A tento výběr je samozřejmě vhodné rozšířit vůči všem členům domácnosti. Často klademe velké nároky na vybavení dětem, když přechází k prvním školním povinnostem. Měříme a porovnáváme kvalitní „rostoucí nábytek“. Děti vyšších ročníků nebo dokonce ve studentských letech zůstávají zapomenuty, a přitom jsou ve věku, kdy špatné držení těla může způsobit velké budoucí problémy. A nejhůř jsme na tom sami. Nemáme čas, šetříme na sobě nebo hledáme kompromisy. Přitom rozdíl mezi obyčejnou židlí a kvalitní zdravotní je obrovský.

Investice do zdraví i pohody

Kvalitní zdravotní židle Adaptic jsou založeny na zcela inovativním systému. Využívají řadu mechanismů, které místo pevné fixní polohy podporují tělo v přirozeném vzpřímeném sedu a zároveň působí aktivně na hluboce uložené svaly. Židle podpoří přirozené prohnutí páteře, lépe rozloží zátěž po celé délce. Ramena a hlava se pak automaticky přizpůsobí a stáhnou do správných poloh také. K opoře zad pak dále aktivně pomáhá výkyvný sedák. Ten aktivuje svaly v bederní a pánevní oblasti.

Zdravotní židle poskytuje stálou pevnou oporu, aktivně zpevňuje zádové a břišní svaly a celkově podporuje hluboký stabilizační systém páteře a středu těla. Zlepšuje anatomicky správné držení těla tím, že rovná kulatá záda.

Pohodlné, a přitom správné sezení

Zdravotní židle

A zde je důležité zmínit, že zdravotní židle podporuje správné sezení příjemným způsobem. Díky léty vtisknutému špatnému držení těla se vám může uměle upravený postoj zdát paradoxně nepříjemný a nepřirozený. Sezení na kvalitní zdravotní židli vám však ihned přinese pocit úlevy.

Mimo to, zdravotní židle předchází i dalším neduhům, které sedavé zaměstnání přináší. Zvyšuje prokrvení nohou, snižuje tlak na žaludek a plíce. Tedy investice do kvalitního základního nábytku je snadno obhajitelná a pouze cena by neměla být překážkou v investici do vlastního zdraví a pohody.

Vybavení vlastní domácí kanceláře nebo studentského pokoje nemusí přerůst ve velkou investici. Kvalitní židle však musí být základem. Ve své podstatě se můžete doma věnovat práci na počítači, studiu, rýsování, kreativním činnostem, v jakékoli zábavě nebo povinnosti je však dobré myslet na své zdraví.

Možná vám připadá příjemné se pro jednou uvelebit s počítačem na klíně na gauči. Při pravidelné práci si však zbytečně zakládáte na vleklé problémy. Bolesti zad a hlavy se vás však nemusí vůbec týkat. Důležitý je přirozený pohyb, ale také správné návyky a vzpřímené přirozené sezení.

Ohodnoťte tento článek:
5

Úplňky

Právě čtete

Zdravotní židle Adaptic pro studium i práci