Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Zimní adrenalinové sporty vhodné i pro ženy

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 11. 2022

Mezi adrenalinové sporty, které jistě potěší všechny aktivní a dobrodružné povahy, které nejsou výlučně mužskou záležitostí, jak by se mohlo zdát, protože v současnosti jsou to právě ženy, které stále více projevují zájem o tyto druhy sportů, mezi které jasně patří horolezectví, rafting, paragliding, seskoky z letadla, bungee jumping, paintball a mnoho jiných. Mezi zimními adrenalinovými sporty je aktuálně trendy splitboarding a skialpinismus.

Adrenalinové sporty si získávají stále více svých příznivců, a to mezi všemi věkovými kategoriemi, jelikož vzrušující zážitky pomáhají skvěle vyvětrat hlavu a efektivně eliminují škodlivý stres, díky čemuž se i snáze zdolávají každodenní povinnosti a starosti, prostě jsou trendy a frčí. Pokud je tedy vaše dobrodružná povaha jasnou věcí a hodláte i vy v zimě vyrazit za adrenalinovým dobrodružstvím a pomýšlíte na úžasný skialpinismus, tak vězte, že je důležité nepodcenit kvalitní výstroj a vhodné sportovní oděvy. Každá správná skialpinistická výstroj musí splňovat hned několik bezpečnostních opatření a skialpinistické oblečení má mít tři funkční vrstvy.

To správné skialpinistické oblečení pro vás

To správné spodní oblečení skialpinisty má být z funkčních materiálů – polyamid, polyester, acryl, lycra a podobně. Svrchní oděvy musí být zateplené a hlavně nepromokavé. Skialpinistická větrovka a oteplovačky by měly mít vodní sloupec kolem 8000 milimetrů, aby sportovci poskytly dobrou ochranu před vodou a zimou i po delší době, zejména ve volné zimní přírodě, kde je vlhko a chladno. Ve vysokohorském prostředí, kde počasí bývá velmi často proměnlivé, sportovec nutně potřebuje, aby jeho oblečení bylo nejen vodě a větru odolné, ale také pohodlné, což jistě ocení při delších túrách.

Zimní skialpinistické bundy a kalhoty, které jsou pro sportovce základem, musí mít proto správný poměr tepelné izolace a prodyšnosti, aby správně odváděly vlhkost. U zimních adrenalinových sportů je podstatný nejen funkční materiál, ale také vhodný střih, protože i pohodlí je u těchto sportů důležitou součástí. Všechny svršky mají mít dobrou tepelnou izolaci a zároveň být i prodyšné. Také skialpinistické rukavice nelze při výběru podcenit, musí být dostatečně teplé a nepromokavé. Velkou výhodou, kterou sportovec jistě ocení je, pokud jsou zápěstí rukavic ukončeny neoprenovými manžetami, pod které se nedostane voda ani sníh.

Skialpinistická výstroj

Skialpinismus je úžasný sport, který spočívá ve stoupání do kopce a v jízdě z kopce ve volné přírodě. Jelikož se jedná o fyzicky poměrně náročný sport, tak proto sportovní výstroj skialpinisty musí být hlavně bezpečná. Skialpinistické lyže vycházejí ze sjezdových lyží, ale rozdíl je v tom, že jsou lehčí a univerzální. Skialpinistické vázání má možnost fixace i volného pohybu, lyžáky jsou ohebné v kotnících a mají nižší hmotnost, než například lyže sjezdařské. Ideální skialpové hole mají termoizolační vlastnosti a jejich výhodou je, že jsou výškově nastavitelné. Ty správné a kvalitní skialpinistické helmy jsou vyrobeny z pevných a odolných materiálů, sportovci musí poskytnout ochranu v každé situaci, bez helmy se na svah nedoporučuje vyrážet vůbec – je nezbytné dbát na svou vlastní bezpečnost. Ideální helma má mít co nejnižší hmotnost, co nejměkčí výstelku a praktický druh zapínání pod bradou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zimní adrenalinové sporty vhodné i pro ženy