Menu
WomanOnly
Líčení očí

Zvětšení očí: správné líčení dokáže zázraky

Redakce

Redakce

21. 4. 2017

Ať už jste majitelkou menších nebo větších očí, vždy se najde příležitost, kdy zatoužíme po ještě větších a výraznějších kukadlech. Jak na to? Máme pro vás několik tipů, jak očka opticky zvětšit pomocí dekorativní kosmetiky.

Kouzlo tkví ve stínování

Použijte make-up tak, aby prospěl vašim očím, zvětšil je a zvýraznil. Princip spočívá ve správném stínování světlejších a tmavších barev. Barvy mezi sebou musí plynule přecházet, aby došlo ke správnému efektu.

Rozhodně se nebojte tmavších barev, právě v kombinaci se světlým odstínem, dokážou divy. Ani černá linka vám při správné aplikaci neublíží, nanést ji můžete na spodní i horní víčko, jen ji nedotahujte až ke koutku.

Na pohyblivou část víčka patří světlá barva, která přechází v tmavší oblouk. Pod obočí použijte opět světlejší odstín. Až budete zběhlá ve stínování, zkuste se zaměřit i na kombinaci matu a lesku. Lesklý stín patří na střed víčka, matný pod obočí a na vnější koutek.

Líčení podle příležitosti

Večerní líčení bývá daleko výraznější než denní. Na toto líčení se nebojte využít nejtmavší barvu, tedy černou. Linku opět nenanášejte na celé oko, ohraničila byste jej a opticky by zapadlo. Až vyrazíte na večírek, nezapomeňte si s sebou vzít základní pomůcky dekorativní kosmetiky. Po několika hodinách tance je určitě uvítáte.

Problémem je mnohdy právě denní líčení, které není tolik výrazné. Řešením je použití světlejších odstínů, které mají zastoupit právě ty tmavé. Místo typicky černé můžete použít hnědou, béžovou, khaki, samozřejmě s ohledem na odstín vaší pleti.

Není to jen o očích

Abyste vyvolala dojem větších očí, soustřeďte se i na jejich okolí. Pro zvětšení očí je důležité i obočí. To by nemělo být příliš husté, při jeho úpravě odstraňujte chloupky ze spodní části obočí. Make-up v okolí očí volte o odstín světlejší. A pokud nosíte ofinu, vyvarujte se délce po obočí, ta by vaše oči ještě více schovala.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zvětšení očí: správné líčení dokáže zázraky