Menu
WomanOnly
Domácnost

Zvlhčovač vzduchu jako prevence proti onemocněním. Nabízejí také funkci aromaterapie

Nejen vysoká vlhkost, ale také příliš suchý vzduch rozhodně není pro naše zdraví ideální. Vysušuje totiž sliznice dýchacích cest a ty jsou potom náchylnější na bakterie a viry. Pokud problém se suchým vzduchem neřešíme, zaděláváme si na vážné zdravotní problémy. Naštěstí však existují přístroje, které jsou schopny zkvalitnit vzduch i ve vašem bytě.

Optimální vlhkost v bytě

Optimální relativní vlhkost v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud je mimo tento interval, není to samozřejmě příliš dobře. Pokud se bavíme o suchém vzduchu, už hodnoty blížící se ke 40 % lze obecně považovat za suchý vzduch. Nemusíte tedy určitě čekat, až vlhkost vzduchu klesne pod danou úroveň. V zásadě lze říci, že ty nejideálnější hodnoty vlhkosti vzduchu se pohybují okolo 50 % a cokoliv pod nebo nad už je určitá odchylka od ideálního stavu.

Vlhkost si v bytě jednoduše samozřejmě změříte vlhkoměrem. Pokud dospějete k tomu, že máte problémy s příliš suchým vzduchem, je řešením nákup zvlhčovače vzduchu. Díky dosažení vyšší, respektive optimální vlhkosti, získáte:

  • zamezení onemocněním dýchacích cest,
  • prevenci zánětů dutin a krku,
  • zmírnění víření prachu,
  • lepší hydrataci pokožky,
  • osvěžení a provonění místnosti

a mnoho dalších blahodárných účinků. O snížení náchylnosti na bakterie a viry jsme už hovořili v úvodu, přičemž zvlhčovače jsou schopny také zmírnit víření prachu a celkově přispět k lepší pohodě v interiéru. Suchý vzduch může například nejen vysušovat pokožku, ale také dráždit oči a vyvolávat dráždivý kašel.

Prohlédněte si aktuální nabídku

Pokud využijete přístroje, které mají funkci aromaterapie, je možno si místnost také příjemně provonět. Chcete-li vědět, jaký přístroj si vybrat, určitě je dobré prohlédnout si zvlhčovač vzduchu recenze. Díky tomu získáte představu o nabízených funkcích a o tom, který přístroj pro vás bude ideální.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zvlhčovač vzduchu jako prevence proti onemocněním. Nabízejí také funkci aromaterapie