×
WomanOnly

Zvlhčovač vzduchu jako prevence proti onemocněním. Nabízejí také funkci aromaterapie

Zvlhčovače vzduchu a aromaterapie

Nejen vysoká vlhkost, ale také příliš suchý vzduch rozhodně není pro naše zdraví ideální. Vysušuje totiž sliznice dýchacích cest a ty jsou potom náchylnější na bakterie a viry. Pokud problém se suchým vzduchem neřešíme, zaděláváme si na vážné zdravotní problémy. Naštěstí však existují přístroje, které jsou schopny zkvalitnit vzduch i ve vašem bytě.

Optimální vlhkost v bytě

Optimální relativní vlhkost v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud je mimo tento interval, není to samozřejmě příliš dobře. Pokud se bavíme o suchém vzduchu, už hodnoty blížící se ke 40 % lze obecně považovat za suchý vzduch. Nemusíte tedy určitě čekat, až vlhkost vzduchu klesne pod danou úroveň. V zásadě lze říci, že ty nejideálnější hodnoty vlhkosti vzduchu se pohybují okolo 50 % a cokoliv pod nebo nad už je určitá odchylka od ideálního stavu.

Vlhkost si v bytě jednoduše samozřejmě změříte vlhkoměrem. Pokud dospějete k tomu, že máte problémy s příliš suchým vzduchem, je řešením nákup zvlhčovače vzduchu. Díky dosažení vyšší, respektive optimální vlhkosti, získáte:

  • zamezení onemocněním dýchacích cest,
  • prevenci zánětů dutin a krku,
  • zmírnění víření prachu,
  • lepší hydrataci pokožky,
  • osvěžení a provonění místnosti

a mnoho dalších blahodárných účinků. O snížení náchylnosti na bakterie a viry jsme už hovořili v úvodu, přičemž zvlhčovače jsou schopny také zmírnit víření prachu a celkově přispět k lepší pohodě v interiéru. Suchý vzduch může například nejen vysušovat pokožku, ale také dráždit oči a vyvolávat dráždivý kašel.

Prohlédněte si aktuální nabídku

Pokud využijete přístroje, které mají funkci aromaterapie, je možno si místnost také příjemně provonět. Chcete-li vědět, jaký přístroj si vybrat, určitě je dobré prohlédnout si zvlhčovač vzduchu recenze. Díky tomu získáte představu o nabízených funkcích a o tom, který přístroj pro vás bude ideální.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*