Menu
WomanOnly
Televizní tipy

10 filmů, které si musíte pustit po rozchodu, abyste ho zvládla lépe

Čas na porozchodové filmy? Zapomeňte na klasiky, které si vždy pouštíte. Zkuste těchto 10 filmů. Mají v sobě víc než jen potenciál vás rozplakat. Možná právě díky nim zvládnete tenhle rozchod lépe.

Sledování romantických filmů je běžnou součástí porozchodové deprese. K ženám tato fáze zkrátka patří stejně jako smutné písničky, zvýšený příjem cukru a opovržení mužským pokolením. Pokud jste zrovna v téhle fázi i vy (ale i pokud nejste), nemusíte si pouštět přeslazené filmy a tradiční klišé všech čerstvě svobodných žen. Našli jsme pro vás 10 porozchodových filmů, které vás nejen dojmou, ale také inspirují a motivují k tomu, nevidět celou situaci až tak špatně.

La La Land

Rozchod Mii a Sebastiana jistě zasáhl všechny diváky, kteří jim fandili. Ale skutečně k sobě ti dva patřili? Mohli jejich ambice a povahy žít společně pod jednou střechou, aniž by se ti dva stále dokola nehádali? Kdo ví. Co ale víme jistojistě je fakt, že jejich vzájemná podpora a motivace byla při posunu v kariéře klíčová.

Kdyby se nepotkali, možná by si nesplnili své sny, Mia by se nestala slavnou herečkou, Sebastian by si neotevřel vlastní jazzový klub. Třeba se skutečně měli potkat právě jen proto. A možná to tak bylo i ve vašem posledním vztahu. Odnesla jste si z něj to nejlepší pro sebe, ale životní partner na vás čeká někde jinde.

Věčný svit neposkvrněné mysli

Zatímco si Joel prochází ošklivým rozchodem, Clementine se rozhodla pro extrémnější řešení. Na experimentální klinice si nechá vymazat veškeré vzpomínky na společný vztah. Jakmile se o tom Joel dozví, rozhodne se pro stejné řešení. Bohužel je proces mazání vzpomínek průběžně narušován různými vnějšími okolnostmi a jak se nakonec zdá, i samotná Joelova mysl zápasí s jeho rozhodnutím. Na Clementine nechce jen tak zapomenout…

Co si z filmu odnést? Pamatujete si na všechny ty z počítače smazané fotografie, roztrhané dopisy a přání zapomenout, že jste svého ex-partnera vůbec kdy znala? Vzpomeňte si na tento film a na Murphyho citát: „Je lepší milovat a ztratit než nemilovat vůbec.“

Ženy v pokušení

Zamíříme i do českých vod, kde jako jeden z mála porozchodových snímků vybočují právě Ženy v pokušení. Helena se ve čtyřiceti rozvádí po odhalení manželovy aférky s nohatou afroameričankou. Najednou má prázdný dům a zlomené srdce, a zdá se, že všichni kolem mají lepší partnerský i sexuální život nežli ona – včetně její matky. Sice přímo neříkáme začněte randit se zajíčkem ani s přítelem své dcery, ale kdo ví, zda právě jako Helena nepotřebujete razantní změnu ve svém životě. Možná, že vrhnout se po hlavě do všeho, co vám život přivane do cesty, nemusí být až tak špatný nápad.

P.S. Miluji Tě

Přestože se smrti životního partnera nic nevyrovná, některé rozchody mohou bolet podobně. Jak se s tím vyrovnat? Inspirujte se u hlavní hrdinky Holly: brečte, okupujte týdny byt ve stejném pyžamu, neberte telefony a zpívejte si srdceryvné songy – máte na to právo. Poté se seberte, vyrazte s kamarádkami na trip a rozhodněte, co se svým životem budete dělat dál. Třeba v sobě jako Holly objevíte skrytý talent a zjistíte, že jste roky dělala špatnou práci. A jako bonus na závěr možná narazíte na krásného a charismatického chlapa, který se do vás zamiluje.

S láskou, Rosie

Rosie a Alex jsou přáteli už od školky, vzájemně se podporují, svěřují se jeden druhému i s těmi největšími trapasy a jsou tu jeden pro druhého. Tak jak to, že ti dva ještě nejsou spolu? Jak to tak někdy bývá, své city si uvědomíme pozdě a pokud včas, necháme si tu správnou příležitost protéct mezi prsty. Ani hlavní hrdinové nejsou výjimkou.

Vyrostou a přestože oba mají podezření, že toho druhého milují, všemožné okolnosti jim vždy zabrání v tom, aby si to už konečně řekli. Jenže situace už zašla příliš daleko, přichází děti, svatby, stěhování, rozchody…

Terapie láskou

Aneb když máte pravou lásku přímo před očima, protože jste až příliš zaslepeni někým, kdo už za to nestojí. Film Terapie láskou je toho krásným příkladem. Jak ale i film ukazuje, i to chce svůj čas. Přeci jen trvá, než se opět otevřete někomu novému, a navíc někomu, kdo je sám zlomený a taktéž si něčím prochází.

Jíst, meditovat, milovat

Buď můžete brečet doma, ptát se sama sebe, co bylo špatně a přibrat deset kilo, nebo můžete vyrazit do světa, najít si nové přátele, naučit se nový jazyk a poznat samu sebe. Přestože dnes jste blíže k plánu A, kdo říká, že zítra nemůžete započít plán B? Ani Julia Roberts na tom nejdříve nebyla jinak. Inspirujte se příběhem ženy, která se rozhodla od základu změnit svůj život poté, co jí zkrachovalo manželství a ona tak přišla o své dosavadní jistoty.

My sassy girl

Korejský romantický film, který se bohužel nedočkal českého dabingu, ale českých titulků naštěstí ano. My sassy girl je netradiční, ale poutavý příběh o chlapci, který žil nezajímavým, ale v zásadě spokojeným životem. Tedy než se rozhodl zachránit dívku, která stále nebezpečně blízko vlakového kolejiště. Od té doby na něm visí jako přívěsek a převrací jeho život naruby.

V jednu chvíli se zdá, že ho má ráda, ve druhé zas, že ho nenávidí, veřejně ho ztrapňuje a nutí ho dělat šílené věci. Přestože je dívčino chování velmi atypické a někdy až rozčilující, chlapec se do dívky zamiluje. Jednoho dne ale dívka zmizí z chlapcova života bez jediného slova. Ačkoliv se zdá, že vše, co dívka dělá, nemá žádnou logiku, hlavní hrdina nakonec přijde na kloub tomu, o co tady skutečně běží…

Půlnoc v Paříži

I muž může být hlavním hrdinou romantického filmu! Gil a Inez chystají svatbu uprostřed romantické Paříže. Zatímco on je nenapravitelný snílek, Inez je až velmi dravá po materiálních věcech, navíc působí dojmem, že Gila ani nemiluje. Právě Paříž a její doslova kouzelné uličky otevřou Gilovi oči.

Muž, který byl až dosud přesvědčený o tom, že žít v jiné době a navíc životy jiných lidí je to pravé ořechové, náhle procitá ze svého snu… Možná, že i vám se teď zdá, že životy zamilovaných párů jsou tím, co vám chybí. Co když ale právě být singl je tím, co skutečně potřebujete? Přestaňte snít o životech jiných, užívejte si tady a teď!

Bláznivá, zatracená láska

Láska je složitá v každém věku. Nezáleží, zda jste bláznivě zamilovaným teenagerem nebo pracující čtyřicátník v rozvodovém řízení. Na svém začátku je vždy nádherná a plná očekávání a na svém konci bolí vždycky stejně – jako čert. Jak si s bláznivou, zatracenou láskou poradí hned několik generací v jedné rodině a sousedství může být inspirací i pro vás. Jak ale uvidíte, každý takový příběh může mít dobrý konec.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 filmů, které si musíte pustit po rozchodu, abyste ho zvládla lépe