Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

10 nejlepších filmových párů: S kým byste chtěli zažít happy end?

Veronika Jílková

Veronika Jílková

25. 4. 2013

Romantika, drama, slzy, výkřiky z gauče. Takové pocity prožíváme, když ve filmu spatříme osudové dvojice, jak se milují, rozchází a zase schází. Které páry se nesmazatelně vryly do srdcí fanoušků?

Olivia Newton-John a John Travolta – Pomáda

FOTO: Pomáda

Zdroj: Magic Box

Danny Zuko a Sandy Olsson nám představují lásku, přátelství, hudbu a tanec z padesátých let. Jak se z dávného letního románku na pláži stane znenadání vztah, je nezapomenutelným příběhem pro všechny, kteří si oblíbili Travoltovy taneční kreace a nevinnou křehkost tehdejší vycházející hvězdy Olivie Newton-John.

Na začátku pouze láska na několik nocí, později partneři možná až do konce života. Díky závěrečné písni You’re the One That I Want víme pouze to, že všichni byli šťastní, zamilovaní a po maturitě.

Kate Winslet a Leonardo DiCaprio – Titanic

FOTO: Titanic

Zdroj: Bontonfilm

„Jacku, já lítám,“ by chtěla snad každá žena jednou pošeptat svému partnerovi tak, jako se to povedlo Rose DeWitt Bukater. Ona a její životní zachránce (ať už mluvíme o duši a lásce, nebo o záchraně života při katastrofě) Jack Dawson jsou příkladem lásky, která by trvala na věky, nebýt katastrofální události, která zapříčinila její konec.

Ale i to, co trvalo jen chvíli, ve vás může zanechat nejnezapomenutelnější vzpomínky, díky kterým celým životem proplujete s úsměvem na tváři a vždy budete vzpomínat na někoho, koho jste tu nepatrnou chvíli tak silně milovali.

Jennifer Grey a Patrick Swayze – Hříšný tanec

FOTO: Hříšný tanec

Zdroj: Vestron Pictures

Frances Houseman, nevýrazná dcera vždy stojící za zády svých rodičů, ochutnává pravý život až při setkání s tanečníkem Johnnym Castlem. Vzájemně si vypomůžou nejen pracovně, základním kamenem jejich vztahu je také psychická podpora a pochopení. Jak z Johnnyho udělat lepšího člověka a z Frances sebevědomější dámu a skvělou tanečnici je příběhem z roku 1984, který celý svět ohromil.

Doteď se na snímek můžete dívat stále dokola, ale vždy to bude jako byste ho viděli poprvé. Z ošklivého káčátka se stává překrásná labuť a my jsme svědky toho, jak Baby nebude sedět v koutě!

Angelina Jolie a Brad Pitt – Pan a Paní Smithovi

FOTO: Pan a Paní Smithovi

Zdroj: Bonton

John a Jane Smithovi. Na první pohled dokonalý pár s dokonalým domem a dokonalým zaměstnáním. Jediným háčkem je jedna lež. A to dost velká, neboť si manželé nikdy neřekli, kým ve skutečnosti jsou – tajnými agenty. Naneštěstí tuto informaci o sobě zjistí, právě když jsou nuceni svůj protějšek zabít. A právě v tu chvíli prochází jejich láska životní zkouškou.

Buď dojde na nejhorší, nebo jen na to více snesitelnější – zničit si celý dům a zjistit, že láska je to jediné, co je vždy spojovalo. Doufejme, že to, co jsme spatřili ve filmu, se u tohoto slavného páru neděje doma i ve skutečnosti.

Kristen Stewart a Robert Pattinson – Stmívání

FOTO: Stmívání

Zdroj: Bontonfilm

Láska nezná hranice. To platí i u milostného vztahu mezi upírem Edwardem Cullenem a lidskou bytostí Bellou Swan, kteří se do sebe zamilovali ve školní jídelně městečka Forks. Ten, kdo zná celou Twilight Sagu, ví, že Bella dostala to, co od samého počátku chtěla – tedy být s Edwardem až do smrti a proměnit se v upírku. Ovšem nebylo to snadné rozhodnutí, neboť se do cesty připletlo mnoho překážek.

Přítel Jacob (Taylor Lautner), hladový Jasper (Jackson Rathbone), vlkodlaci, vládnoucí rod Volturiových a především nově vznikající život v Bellině těle – dcera Renesmé (Mackenzie Foy).

Renée Zellweger a Colin Firth – Deník Bridget Jonesové

FOTO: Deník Bridget Jonesové

Zdroj: Magic Box

Zde může mnoho obyčejných a nemodelkových žen poznat, že ne vždy záleží na dokonalé postavě, vyhlazených vlasech, pečlivě upravených nehtech a elegantním chování. Bridget Jonesová je osobností i bez všech těchto dokonalostí. A rozhodně nestrádá, neboť jejím životním partnerem se nestal zrovna nějaký chudák, ale krasavec Mark Darcy, kterého její spontánnost a bezprostřednost ohromila snad od prvního setkání s pletenými svetry.

Jejich lásku překonalo i několik Bridgetiných poblouznění s Danielem Cleaverem (Hugh Grant), coby sexuálním lamačem ženských srdcí. Ale tím pravým princem je Mark Darcy, který má Bridget rád takovou, jaká je.

Keira Knightley a Orlando Bloom – Piráti z Karibiku

FOTO: Piráti z Karibiku

Zdroj: Falcon

Láska moře přenáší. Když jste členy posádky na pirátské lodi, nic jiného vám nezbývá. Za takových podmínek není čas ani na řádnou svatbu v kostele či na jiném suchém místě. Elizabeth Swann a Will Turner si tak svou věčnou lásku přislíbili během boje na lodi v ukrutném dešti.

Jejich posvátný svazek vydržel i několikaleté odloučení a plavbu na moři, ke které byl Will kvůli kletbě připoután do skonání světa.

Emma Watson a Rupert Grint – Harry Potter

FOTO: Harry Potter

Zdroj: Warner Bros

Dohady o této dvojici trvaly už od prvního dílu o čaroději Harrym Potterovi. Hermiona Grangerová a Ron Weasley začali jako nejlepší přátelé od prvního nástupu do Bradavic a skončili jako rodina vyprovázející své potomky na dlouhou trať za kouzly. Spisovatelka J.K. Rowling tak udělala mnohým fanouškům ohromnou radost, neboť Hermiona a Ron k sobě zkrátka patří.

Nejenže je Hermiona v pozici, kdy všechny kolem sebe zachraňuje, ale také byla vždy tou dominantní osobou, která Rona musela několikrát tak trochu nakopnout. Jinak by si stále myslel, že by snad jeho láska mohla chtít zbytek života strávit s Harrym (Daniel Radcliffe). Ale kdepak, zde se kruh uzavírá, neboť ten si svoji pozornost vysloužil u Ronovy sestry Ginny (Bonnie Wright).

Julia Roberts a Richard Gere – Pretty Woman

FOTO: Pretty Woman

Zdroj: Magic Box

Nezáleží na tom, zda jste právnička, lékařka, vysoce postavená diplomatka nebo ředitelka nejmocnější společnosti. Klidně můžete být prostitutka a váš životní partner zastupovat jednu ze zmíněných prestižních pozic.

Protože láska si nevybírá a přes všechny majetnické předsudky si můžete být jisti, že ten pravý na vás někde čeká a bude vás milovat jak s blonďatou parukou, tak i bez ní. Vivian Ward a Edward Lewis by vám mohli povyprávět.

Lea Michele a Cory Monteith – Glee

FOTO: Glee

Zdroj: Bontonfilm

A na závěr jedna seriálová dvojice představující studenty Rachel Berry a Finna Hudsona z muzikálového seriálu Glee. I tito dva si během čtyř sérií vystřídali několik partnerů, ale vždy bylo jasné, že jen spolu mohou být doopravdy šťastní. Všechny jejich rozchody, neshody a podvody na truc byly čistě jen z důvodů toho, že se i tato dvojice řadí k těm nerozlučným.

Jejich příběh zatím zdaleka neznáme do konce, neboť do závěru seriálu zbývá ještě několik dílů, ale z posledních scén je zřejmé, že Finn se Rachel rozhodně nehodlá vzdát a ani ona nevypadá, že by chtěla navždy zůstat jen kamarádkou z Ohia.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 nejlepších filmových párů: S kým byste chtěli zažít happy end?