Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

10 příznaků onemocnění srdce. Co nepodceňovat a na co si dát pozor?

Onemocnění srdce může být až smrtelné. Spousta lidí však příznaky tohoto onemocnění nebere vážně. Na co si dát pozor, abyste předešli vážným následkům?

1. Srdeční záchvat

Nepříjemná úzkost může občas potkat každého. Neberte to však na lehkou váhu. Lidé, které postihl srdeční záchvat říkají, že pocit úzkosti a závratě měli už několik dní před tím, než se to vlastně událo.

2. Bolest hrudníku

Bolest hrudníku je dalším typickým znakem. Ne každá bolest na hrudi je ale spojovaná se srdcem. Závažný příznak je často popisován tak, že cítíte na hrudníku obrovsky nepřetržitou zátěž. Pokud se vám stává, že občasně bolest cítíte, ale hned odezní, vyhledejte odbornou pomoc.

3. Chronický kašel

Už jste se někdy přistihli, jak kašlete více než je zdrávo? Chronický kašel a sípání může být potencionálním příznakem selhání srdce. Při srdečním oslabení se dostávají tekutiny do plic. Vykašlávat můžete krev nebo hleny s krví. Pokud není kašel nebo rýma způsobem nachlazením, rozhodně neotálejte zajít k lékaři.

4. Závratě

Když srdce správně nefunguje, může se to projevit ve formě závratě. Ty jsou považovány za vážné příznaky. Jestliže se vám dělá často z ničeho nic mdlo, opět byste to neměli nechávat jen tak.

5. Častá únava

Únava je součástí našeho života. Nejčastěji si ji spojujeme s pracovní vytíženosti. Pokud se však naše kondice nelepší odpočinkem a spánkem, může se jednat o vážný problém. Srdce je sval, a když svou práci nevykonává správně, můžete se cítit oslabení a unavení.

6. Nechuť k jídlu

Nechutenství může způsobit virus v žaludku. Lidé, kteří prožili srdeční příhodu, si prošli jakýmsi zduřením břišní oblasti. Jestliže nemáte dlouhodobě chuť k jídlu a nezabírají ani léky, oznamte to svému lékaři.

7. Bolest těla

Před selháním srdce nejčastěji pociťuje člověk bolest břicha, hrudníku nebo ramen. Trpět však mohou i další části těla jako jsou paže, záda, lokty nebo krk. Takže opět platí to známé pravidlo.   Bude-li váš jakákoli část těla bolet více než je zdrávo, okamžitě se to snažte řešit.

8. Srdeční arytmie

Sedíte v klidu a vaše srdce stále bije jako o závod? To není žádná náhoda. Může to být varování, že s vámi není vše zcela v pořádku. Srdeční arytmie může být léčena, ale rozhodně nenechávejte nic dlouho povšimnutí.

9. Problém s dýcháním

Špatně se vám dýchá, nemůžete se správně nadechnout nebo se místy až dusíte? Obraťte se na svého lékaře, protože vás s největší pravděpodobností může postihnout infarkt.

10. Studený pot

Studený pot může být další příčinou infarktu. Srdce v moment, kdy se potíte neustále pracuje a snaží se překonat ucpanou tepnu. Naučte se svoje tělo vnímat a všechny předešlé příznaky neberte na lehkou váhu.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 příznaků onemocnění srdce. Co nepodceňovat a na co si dát pozor?