Menu
WomanOnly
Hubnutí

10 tajemství žen, které nikdy nedržely dietu

Veronika Tichá

Veronika Tichá

16. 12. 2014

Každá z nás má takovou kamarádku. V jedné ruce drží čokoládu, ve druhé hamburger a oproti nám je poloviční. Takové lidi ze zásady nenávidíme, vzhledem k tomu, že tloustneme, jen když se na jídlo podíváme. Být štíhlá ale můžete i bez drastických diet, pokud budete dodržovat pravidla, jako vaše kamarádky „nedietářky“. Užívat si jídlo neznamená propadat nezřízenému přejídání, jde to i jinak.

1. Hřešte jen při zvláštních příležitostech

Není nutné chodit každý den s manželem na večeři nebo se celými Vánoci projíst. Udělejte si z jídla nezapomenutelný zážitek – na oslavě narozenin ochutnejte jeden kousek dortu a užijte si to! Je známá pravda, že činnosti prováděné příliš často ztrácí svou výlučnost.

Detoxikace těla vodou. Vyplaví z vašeho těla toxiny bez hladovění

2. Při jídle si povídejte

„Dobré chutnání a bez povídání“, slýchávali jsme ve školních jídelnách. Toto tvrzení už ovšem neplatí, v kurzu je mluvit hodně a dlouho, protože povídání vás zdržuje od jídla, do mozku se rychleji dostane signál, že je žaludek nasycený a vy toho sníte méně.

3. Nekupujte nízkotučná jídla

Při výrobě potravin s nízkým obsahem tuku platí pravidlo „něco za něco“. Kde je ubrán tuk, jsou přidány sacharidy, soli a další přísady.

4. Nic si neodpírejte

Klidně hřešte, lepší kousek čokolády každý den než spořádat celou tabulku na posezení po dlouhém týdnu strádání.

5. Spěte

Dopřávejte si pravidelný odpočinek. Nedostatek spánku produkuje hormony, které mají neblahý vliv na zvyšování tělesné hmotnosti, protože podporují chuť na kalorické potraviny.

6. Nemějte výčitky svědomí

Když občas zhřešíte nezdravým jídlem, nevyčítejte si to. Podle nejnovějších výzkumů výčitky svědomí z jídla zvyšují BMI, neboli index tělesné hmotnosti. Samozřejmě to neznamená, že k tomu má docházet pravidelně, ale občas se stane, že i zapřisáhlý dietář „ujede“.

60 dní bez cukru. Zhubněte a poznejte další výhody, proč nejíst cukr

7. Vyhněte se nápojům s umělými sladidly

Dietní limonády mohou naprogramovat mozek k vyšší potřebě cukru a svádí konzumenty k tomu, že si dopřejí kaloričtější jídlo, pokud si k nim objednají uměle slazený nápoj. Po jedné cole nepřiberete!

8. Experimentujte

Inteligentní strávníci nahrazují sůl bylinkami a kořením, živočišný tuk kvalitními druhy olejů. Pokud ještě nemáte zkušenosti s cayennským pepřem, nahraďte jím klasický, podle lékařů doslova vypaluje kalorie z jídla.

9. Nepočítejte kalorie

Kalorie u tučných ryb, olivového oleje nebo ořechů jsou přímo žádoucí! Počítání kalorií a vážení porcí vás může pořádně vystresovat, každý přece tuší, jaký je rozdíl mezi výživovou hodnotou u smažených bramborových lupínků a lososa.

Jak se správně vážit? Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel

10. Cukry jezte chytře

Všichni víme, že cukry pro naše tělo nejsou dobré. Každý ale také ví, kolik sladkostí jeho tělo snese. Není důvod se úplně vyvarovat nezdravému mlsání, pokud večer dvakrát oběhnete sídliště, proč byste si tu čokoládovou tyčinku nedali. Výčitky ale nechte venku za barákem, domů se s nimi už nevracejte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 tajemství žen, které nikdy nedržely dietu