Menu
WomanOnly
Krása

10 tipů jak být krásná: Stop ponocování a fast foodům

Redakce

Redakce

1. 2. 2013

Jak vypadat dobře i bez nánosů make-upu, mít zářivou pleť a cítit se skvěle? Womanonly.cz vám přináší desatero nesmrtelných rad, díky kterým vás okolí nepřehlédne.

Ne nadarmo se říká: „Běž se vyspat do krásy.“ Na tomto jednoduchém výroku opravdu je něco pravdy. Spánek je zdravý a prospívá nejen vaší kráse, ale dokonce i celému organismu.

Den vždy nastartujete s lepší náladou, pokud se dostatečně vyspíte. A to alespoň osm hodin denně. Zdravý spánek dokonce napomáhá i hubnutí. Takže odteď už žádné ponocování a proflámovaná noc. Pokud chcete být krásné, zdravé a svěží, musíte mít dostatek klidného spánku.

Soustřeďte se na správnou životosprávu

Stejně jako spánek je důležitá zdravá strava. Zapomeňte na fast foody. Ty vaší kráse zrovna moc nepřidají. Na jídlo si udělejte dostatek času a neodbývejte ho. Mezi jednotlivými pokrmy by se měly dodržovat dvou až tříhodinové pauzy. Pitný režim je také nezbytný, a nic nedokáže nahradit obyčejnou vodu. Zeleninu a ovoce si dopřávejte dopoledne, večer si dejte bílý jogurt a samy poznáte, jak se budete cítit lehce.

První věc, které si na vás ostatní všimnou, jsou vaše vlasy. Neměly by být přelámané, vysušené a zničené. Měly byste se o ně pravidelně starat a dopřávat jim alespoň jednou týdně ozdravující kúru nebo zábal.

Náš tip!

Zkuste si při mytí spláchnout vlasy studenou vodou, dodá jim to lesk. Pokud se neobejdete bez fénu, nakonec vlasy profoukněte studeným vzduchem, který je zafixuje.

Každodenní péče o pokožku by měla být samozřejmostí, pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků. Jemně opálený vzhled vás rozzáří a opticky zeštíhlí. Vyzkoušejte jeden z hydratačních krémů s kapkou opalovacího krému.

I vaše nehty potřebují péči, a proto je dobré, když jim alespoň jednou týdně uděláte horký zábal a promažete nohy i ruce zvláčňujícími krémy. Udělejte z manikúry a pedikúry pravidelný rituál. Není nic horšího než pohřbít dokonalý outfit a make-up oprýskaným lakem na nehtu.

Nalíčená do postele? Nikdy! Možná už vás nudí, jak tohle každý omílá pořád dokola. Je to ale zaručená pravda. Vaše póry musí dýchat a jestliže jdete spát s make-upem, do krásy se rozhodně nevyspíte.

Umělotinám odzvonilo

Nic se nemá přehánět a při líčení to platí dvojnásob. Nikdy nekombinujte několik výrazných prvků najednou. Jestli chcete mít červené rty, dodejte k nim jen lehkou řasenku a naopak, kouřové oči podtrhněte jen balzámem na rty. Zapomeňte na umělé nehty a vlasy, v hlavní roli je dnes přirozenost. Proč na sobě něco měnit a neudělat z toho vaši přednost?

Sportem ku zdraví a kráse

Hýbat se, hýbat se, hýbat se. Nenabádám vás, abyste se denně dřely v posilovně nebo běhaly dlouhé trasy. Při sportování se musíte cítit v pohodě. Bohatě stačí, když si každý den dopřejete jednu procházku v přírodě nebo párkrát vystoupíte o zastávku dřív. I pár maličkostí se později odrazí na vašem těle.

Pokud budete neustále vystresovaná z vašeho nedokonalého těla, nikdy se nebudete cítit spokojeně. Tím nejdůležitějším krokem na cestě ke kráse je pochopení, že krása nespočívá jen ve vašem zevnějšku, ale vyzařuje zevnitř. Pokud se vy budete cítit spokojená, automaticky vysíláte pozitivní energii, kterou předáváte i vašemu okolí. A to je mnohem víc, než mít naparáděný účes a nejlepší módní výstřelky.

Autorka: Kateřina Jeřábková

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 tipů jak být krásná: Stop ponocování a fast foodům