Menu
WomanOnly
Krása

11 tajemství vůně, aneb jak najít dokonalý dámský parfém

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 10. 2015

Určitě už jste, milé dámy, za svůj život potkaly pár lidí, kteří používali jednu vůni tak dlouho, až se pro ně stala typickou. Pokaždé, když ji nyní ucítíte, vybaví se vám člověk, co jí nosil. Je hezké mít vůni, která vás vystihuje. Jak ji ale najít? My vám s tím pomůžeme.

Tajemství první

Víte, co je to tón? Ano, řeč je opravdu o vůni. To, co cítíte, když parfém šplíchnete na své zápěstí, není jedna komplexní vůně, nýbrž složenina několika tónů. Když se dominantní tón rozplyne, ucítíte tón střední, jinak také známý jako buket. Jak postupně mizí, dostává se ke slovu základní tón, třetí stavební kámen parfému. Učiněná symfonie. A jaká z toho plyne rada? Nikdy nevynášejte o parfému soudy, dokud neucítíte všechny jeho tóny.

Tajemství druhé

I vůně mají rodiny. Znáte je, jejich jména čtete v každé parfumerii, nebo drogerii.Voňavky pro ženy mají rodiny citrusové, svěží, květinové, orientální, sladké, kořeněné nebo dřevité. Zjistěte si, která rodina vám vyhovuje. Strávíte spolu hodně času.

Tajemství třetí

Pořiďte si do výbavy několik parfémů z různých rodin, které vám voní. Nikde není psáno, že vaše signifikantní vůně musí být jen jedna. Je příjemné mít pro každé roční období nebo náladu jiné aroma. Svěží, či květinové noste přes den. Kořeněné, nebo orientální na randez-vous. Těžké výrazné vůně se hodí spíše v zimě, zatímco lehké na jaře a v létě. Stačí jen popřemýšlet, co je pro dané roční období typické.

 

Tajemství čtvrté

Vzhledem k tomu, že chemie lidského těla je jedinečná, na každém zápěstí bude ten samý parfém vonět trochu jinak. Jinak ho ucítíte ve flakónu a jinak na testovacím papírku. Proto další rada zní: Nejdříve parfém nastříkejte na papírek a přivoňte. Po pěti minutách přivoňte znovu a popřemýšlejte, zda je vám vůně stále sympatická. Jen v případě, že odpověď je ano, pak ji vyzkoušejte přímo na kůži.

Tajemství páté

Vezměte v úvahu i typ vaší pleti. Je suchá, mastná, nebo smíšená? Pokud je sušší, vůně se rozptýlí rychleji. A tak bude vhodnější pořídit si vysoce koncetrovaný parfém, než lehkou toaletní vodu.

Tajemství šesté

Protože vůně jsou vyrobeny z různých tónů a vrstev, které se postupně odkrývají, vůně se bude časem trochu měnit. Náš čich se navíc s ubíhajícím dnem zlepšuje a intenzivněji cítíme také v teplejším počasí. Proto parfém vybírejte později odpoledne. A v létě to s ním moc nepřehánějte.

Tajemství sedmé

Nezkoušejte najednou velké množství parfémů. A to ani v případě, že rychle vyprchají. Svůj výběr rozfázujte do několika návštěv parfumerie. V některých parfumeriích najdete sklenice se zrnkovou kávou. K jedné si přivoňte. Stejně jako vám sorbet mezi jednotlivými chody pročistí chuťové buňky, káva vám pročistí nos.

 

Tajemství osmé

Pokud používáte deodorant, pleťovou vodu nebo pudr s výraznou vůní, ovlivní to vůni parfému i jeho trvanlivost. Jakmile si proto najdete svou voňavku, přizpůsobte jí všechny další toaletní a kosmetické potřeby.

Tajemství deváté

Pro dosažení nejlepšího výsledku parfém stříkněte na střed krku, za ucho, na vnitřní zápěstí a pod koleno. Pak ho nebudete muset během dne už znovu nanášet. Pro méně intenzivní aroma nastříkejte parfém do vzduchu a tím obláčkem vůně se projděte. Raději ho ale aplikujte přímo na kůži, existuje nebezpečí, že vám obarví oblečení.

Tajemství desáté

Chcete-li, aby parfém vydržel co nejdéle, vetřete na místě, kam jste ho aplikovaly, trochu vazelíny. Nebo se navoňte bezprostředně po osprchování. V tu chvíli jsou totiž póry otevřené a parfém se tak do kůže lépe vpije.

Tajemství jedenácté a poslední

Poslední rada se nabízí. I když se vám podařilo vybrat sebekrásnější a k vám dokonale padnoucí vůni, nepřehánějte to s množstvím. Nechcete u ostatních vyvolat štípání v nose, nebo dokonce záchvat kašle.

Vůně je něco jako druhé šaty. Musí vám slušet. Přejeme proto šťastnou ruku při výběru. Navíc když si jednou parfém pečlivě najdete, pro další flakón už do obchodu ani nemusíte. Parfémy se snadno dají objednat přes internet a často tak bývají o dost levnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

11 tajemství vůně, aneb jak najít dokonalý dámský parfém