Menu
WomanOnly
Hubnutí

11 tipů jak neztratit motivaci při hubnutí

Adéla Beranová

Adéla Beranová

3. 6. 2014

V průběhu hubnutí přepadne snad každého pocit, že zapomenout na zdravý jídelníček i cvičení a zůstat na věky nespokojený je to nejlepší řešení. V těchto chvílích je potřeba udržet si motivaci a nevzdávat se, ta pravá motivace vám totiž dokáže ve správné chvíli vrátit nadšení. Tady je 25 tipů, jak neztratit motivaci a dosáhnout cíle. 

1. Vytvořte si osobní tým roztleskávaček

Řekněte svým přátelům a rodině o svém hubnutí, ale jen těm, u kterých víte, že vám budou podporou. Vytyčte si osobního roztleskávače, se kterým budete sdílet všechny úspěchy, ale i drobné prohřešky. Mít někoho, kdo vás zvedne, když budete na dně a pomůže vpřed je ta nejlepší motivace.

2. Přehodnoťte svůj program

Nerealistický program je daleko horší než nesplnitelný cíl. Nevyhnutelně při hubnutí selžete, pokud si sestavíte jídelníček, který vám nechutná a cvičební plán, který vás nebaví. Například, pokud vaše pracovní doba nedovolí, abyste strávili hodinu ráno v posilovně, musíte si naplánovat cvičení jinak.

3. Stanovte si realistické cíle

Podobně musí vaše denní rutina podporovat vaše cíle. Stanovte si menší cíle a oslavujte je, pak teprve stanovte další. Je jednodušší neztratit motivaci, když si stanovíte cíle, jejichž dosažení nebude trvat věčnost.

4. Přidejte různorodost

Různorodost je základem, když se budete chtít udržet na té správné cestě. Zkuste zařadit do jídelníčku co odlišná jídla, střídejte různé druhy pohybu a přizpůsobujte vše své aktuální náladě. Nemá smysl se do ničeho příliš nutit.

5. Přemýšlejte o výsledcích

Co pro vás hubnutí znamená? Chcete si zvýšit sebevědomí? Nebo si znovu užít nakupování oblečení nebo žít zdravěji? Mějte svůj konečný cíl neustále na paměti, pak nebudete chtít přijmout porážku.

6. Stanovte si cvičební cíl

Jen velmi málo lidí přemýšlí při hubnutí i nad tím, čeho chtějí dosáhnout při fyzických aktivitách. Ale není vůbec na škodu si kromě hubnoucího cíle stanovit také ten cvičební. Můžete si například říct, že prodloužíte délku svého pohybu z půl hodiny na hodinu do konce měsíce. Cvičení vás bude i víc bavit!

7. Oslavujte úspěchy

První drobný cíl dosažen? Oslavte ho! Dejte si malou porci jídla, které jste si odpírali, nebo lépe oslavujte jinak než jídlem. Běžte slavit s přáteli, dopřejte si masáž nebo nový módní kousek.

8. Čtěte inspirující knihu

Najdtěte si knížku, která vás bude inspirovat a otevřete ji vždy ve chvíli, kdy se budete cítit mizerně. Může to být dechberoucí příběh nebo klidně knížka přímo o hubnutí.

9. Jděte na veselý film

Když ztrácíte motivaci, není nic snažšího než zajít do kina na povzbuzující film. Vyberte si komedii, u které na chvíli zapomenete na svoje chmury a uvidíte, že na konci filmu se budete cítit mnohem lépe a nakopne vás to k dalšímu snažení.

10. Najděte si parťáka

Připojte se k někomu, kdo má podobné hubnoucí cíle jako vy. Pokud nemáte nikoho takového mezi přáteli, zkuste se připojit k místní podpůrné skupině nebo najděte někoho online.

11. Vytvořte si foto diář

Není lepší motivace než pohled na dosavadní úspěchy. Pořizujte fotky v průběhu celého hubnutí a udělejte si z nich album. Ve chvíli, kdy budete ztrácet motivaci si ho otevřete. Uvidíte, jaký kus cesty jste ušli a uvědomíte si, že teď už to vzdát nechcete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

11 tipů jak neztratit motivaci při hubnutí