Menu
WomanOnly
Hubnutí

3 jednoduché tipy jak zdravě a navždy zhubnout

Adéla Beranová

Adéla Beranová

28. 6. 2014

Hubnutí je věčné téma pro nemálo žen. Když už se ale rozhodnete nějaké to kilo shodit, měla byste to udělat zdravou cestou. Jinak hrozí, že naděláte víc škody než užitku. Jak zhubnout zdravě a nastálo? Máme pro vás několik tipů. 

1. Nahraďte sladké nápoje čistou vodou

Přísun kalorií, které si mnohdy ani neuvědomíte, představují slazené nápoje všeho druhu. Průměrný Američan například vypije denně 245 kalorií, což rozhodně není málo. A pozor, ani „jen trochu“ ochucené minerální vody nejsou rozhodně dietní. Podívejte se na jejich etiketu.

Při dietě byste měli pít hodně čisté vody, ta by měla převažovat. Doplnit ji můžete třeba čerstvými ovocnými šťávami, zeleným čajem nebo mléčnými koktejly. Můžte si vymačkat třeba šťávu z jahod, grepů, borůvek nebo pomerančů, které vaše hubnutí ještě podpoří.

2. Hodně odpočívejte

Nedostatek kvalitního spánku v noci může narušit hormonální rovnováhu, což vede k zpomalení či dokonce zastavení hubnutí. Navíc když se cítíme unavení, hladina cukru v krvi klesá a my mnohem pravděpodobněji sníme něco velmi nezdravého, kalorického a při dietě naprosto nevhodného.

Jednou za čas může při únavě pomoct káva, čaj nebo dokonce kostička kvalitní čokolády, ale není to rozhodně dlouhodobé řešení Kvalitní spánek se nedá ničím nahradit.

3. Jezte častěji a menší porce

Nejlepší cestou, jak kontrolovat hlad, je se mu úplně vyhnout. Jezte proto pětkrát až šestkrát denně menší porce, tím se vyhnete takzvanému vlčímu hladu. Ten vás totiž pak nutí sníst cokoli, co vám přijde pod ruku jen abyste ho utišili. Jídlo byste si měli při dietě pečlivě rozplánovat a žádné nevynechávat. Navíc by každá porce měla mít vyvážený poměr všech živin.

Tip: Rozhodně do svého jídelníčku nezapomeňte zařadit velké množství čerstvé zeleniny a ovoce!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 jednoduché tipy jak zdravě a navždy zhubnout