×
WomanOnly

3 rady, jak přestat jíst sladké. Nemusí to být nic těžkého

Zdroj: Shutterstock.com

Není to rozhodně ta nejhorší nebo nejnebezpečnější droga, nicméně žádná závislost není tělu prospěšná. Sladkosti brání v hubnutí, ale můžou způsobit i vážnější zdravotní komplikace. Zbavit se chuti na sladké úplně je pro některé nemožné, ale výrazně ji omezit není zase tak složité.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Jako při jakémkoli jiném odvykání je na začátku potřeba opravdu chtít a vyburcovat v sobě veškerou vůli. Není na škodu sepsat si důvody, proč chcete se sladkostmi skoncovat a vyvěsit si je třeba do kuchyně. Pak je několik různých rad, jak své chutě ovládnout na snesitelnou míru.

Rada 1: Pravidelná strava

Ač to zní už trochu jako klišé, pravidelná a zdravá strava je při změně jakékoli části životosprávy nezbytnou nutností. Díky pravidelnosti v jídle zůstává v těle stabilní hladina sacharidů a nepřichází ani chuť na sladké.

Z potravin s vyšším glykemickým indexem se uvolňují živiny postupně, proto jsou ideální variantou pro zvládání chutí na sladkosti. “Opravdu mi nepomohlo nic jiného než zdravá a pravidelná strava, občas si nějakou sladkost dám, ale už mě neničí nezvladatelné chutě,” potvrzuje v diskusi na internetu žena s přezdívkou Rumvil.

Rada 2: Zdravě či jinak

Někdy přijde chvíle, kdy je chuť na sladké už opravdu nepřekonatelná, nebo není síla ji překonat. V takových momentech je ale pro dobrý pocit lepší sáhnout po mírnějších variantách. “Když už opravdu nemůžu jinak, dám si kousek extra hořké čokolády. Stačí mi opravdu jenom kostička a je po mlsné náladě,” prozradila mi svoje sladké tajemství kamarádka Martina.

Má druhá kamarádka má trochu jiný recept: “Když to jinak nejde a nedokážu na sladké nemyslet, naliju si skleničku CocaColy Light. Určitě to není nijak zdravé řešení, ale funguje perfektně.”

Na večerní sladké úlety pomáhá i třeba sklenička bílého vína. “Nejjednodušší a nejúčinější způsob, jak přestat jíst sladké, je přestat si ho kupovat,” uzavřela diskusi kamarádka Bětka.

Rada 3: Bojujte, ale malá odměna je povolená

Pro někoho, kdo si nedokázal představit půl dne bez něčeho sladkého, je neskutečně těžké se chutí zbavit úplně. Ani to není nutné. Každý přirozeně tíhne k nějaké neřesti a sladkosti nejsou nijak velkým hříchem. Když neohrožují zdraví, není nic špatného na tom jednou za čas si něco malého dát.

“Snídám, svačím, obědvám, večeřím, cvičím a jím pohanku, vločky, piju, ale chuť na sladké mám neustále. Kdybych si denně nedala kus čokolády, tak sním při první příležitosti celou tabulku. Ale sladké patří k životu, a tak si s tím hlavu nelámu. Nikdy nepochopím, jak může někdo bez sladkostí žít,” píše v diskusi Imoen.2 Komentáře 3 rady, jak přestat jíst sladké. Nemusí to být nic těžkého

  1. Pokud máte takové extrémní chutě na sladké, máte prostě a jednoduše candidu albicans a zakyselené tělo. Je potřeba se zbavit prvně toho.

  2. Na sladkém jsem závislá opravdu hodně a dlouho. Dnes jsem bez něj skusila vydržet, ale nešlo to. Potřebuju se přestat tolik cpát sladkým.. Sestavila jsem si cviky na hubnutí a zdravý jídelníček, ale stále se nemohu zbavit chuti na něco sladkého. Ale budu se ze všech sil snažit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*