Menu
WomanOnly
Domácnost

3 rady jak správně vybrat dřez do kuchyně

Adéla Beranová

Adéla Beranová

19. 5. 2014

Výběr dřezu by se neměl při budování kuchyně stát tím posledním, co vás zajímá. Dopředu si důkladně promyslete, jaký dřez vám bude vyhovovat, strávíte u něj totiž až neuvěřitelnou spoustu času. A záleží nejen na jeho designu, ale i praktických vlastnostech.

Při budování kuchyně asi každou z nás baví vybírat barvy, design a třeba i spotřebiče. Když pak dojde na dřez, může se zdát, že je to trochu nudná záležitost, na které příliš nezáleží. Ale opak je pravdou, u dřezu totiž strávíte 60 % času z celkového pobývání v kuchyni, proto byste si měla dát při jeho výběru opravdu záležet.

Na velikosti a tvaru opravdu záleží

Zní to jako klišé, ale u dřezu je skutečně potřeba rozmyslet, zda bude mít 19 či 16 centimetrů. Hloubka je jednou z jeho klíčových vlastností. Kvalitní a komfortní dřezy mají ideálně 20 cm. Záleží ale také na možnostech jeho umístění. Nad hlubokým dřezem se budete muset více sklánět, proto by měl být vyvýšený nad zbytek linky.

Vybírat můžete nejen z různě hlubokých, ale i jinak tvarovaných dřezů. Hranatý je pro někoho praktičtější, kulatý zase zabere méně místa. V tuhle chvíli nastává zásadní otázka, převzala u vás větší část nádobí na svoje bedra myčka? Pak nepotřebujete dřez nijak velký a můžete toho využít třeba v podobě rozsáhlejší odkládací plochy nebo posuvného prkénka na odstavení hrnců.

Tip: Dřez však nemůže existovat sám o sobě, proto je potřeba si dát záležet i na výběru pracovní desky do kuchyně. Materiály by k sobě měly ladit a hlavně umožňovat snadnou údržbu.

Výška, aby se z vás nestal hrbáč

Dřez byste si také měla nechat umístit výš než zbytek kuchyňské linky. Mytí nádobí je nejpohodlnější, když se k němu nemusíte naklánět. Zkuste si stoupnout před potenciální dřez rovně a natáhněte ruce. Měly by bez problému dosáhnout na dno dřezu, aniž byste se musela předklonit.

Materiál, který potěší oko

Dřezy se nejčastěji vyrábí z nerezu, nicméně výjimkou nejsou ani ty z granitu či umělého kamene. Standardním materiálem je také keramika, která zároveň nabízí mnoho barevných variací. Přírodní vzhled naopak navodí žula nebo křemen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 rady jak správně vybrat dřez do kuchyně