Menu
WomanOnly
Krása

3 tipy jak vypadat, jako byste se právě vrátila z pláže

Zdravý, svěží a rozevlátý letní look svědčí snad každému. Nicméně do oficiálního začátku kalendářního léta zbývá ještě víc než měsíc. A ani pak nám nikdo nezaručí, že bude v našich zeměpisných šířkách počasí na opalování. My ale víme, jak přírodu ošálit ve třech snadných krocích. Čtete.

1. Účes á la Modrá laguna

Během dovolené u moře získají naše kadeře díky mořské soli a slunečním paprskům často úplně novou image. Ta je ale za pár dní po návratu ta tam. Jak si ji udržet?

Trik s citrónovou šťávou zná asi každá žena. Sofistikovanější variantou je balejáž Riviera, což je princip melírování, které vaše vlasy prosvětlí a dodá jim jemné letní odlesky. Je ideální pro ty z vás, které si zakládají na přirozeném vzhledu. A pro letní look je požehnáním.

Další způsob, jak se přiblížit plážové romantice, je speciální  vlasová kosmetika, především salt sea sprej. Lehce tužící přípravek propůjčí vašim vlasům nejen objem, ale hlavně takový styling a texturu, jako byste si zaplavala v moři a pak je nechala volně uschnout na slunci.

2. Slunce v tubě

Teď, když už máte dokonalou letní hřívu, je třeba podpořit celkový dojem trochou opálení. Pokud pravidelně navštěvujete solárium, není co řešit. V opačném případě pomůže starý známý samoopalovací krém.

Možná mu úplně nedůvěřujete. Není divu, i některé celebrity díky němu vypadají, jako kdyby se přetřely barvou na boty. Přitom si ale stačí vzít k srdci okřídlené pořekadlo, že méně je někdy více.

Pár zlatých pravidel

  • Nejdříve proveďte peeling, aby se po nanesení krému na kůži netvořily skvrny.
  • Nepoužívejte tělové mléko, krém se pak hůře vstřebává a vy dosáhnete mnohem slabšího opálení.
  • Barvu si předem vyzkoušejte na kůži v místech, která nejsou běžně na očích a počkejte, než opravdu definitivně ztmavne.
  • Na roztírání použijte žínku, nebo ručník. Na kůži vám pak nezůstane nadbytečné množství krému.
  • Na celou “akci” si nechte dostatek času, ať nepanikaříte. Můžete pak v klidu opravovat nedostatky a zároveň počkat dostatečně dlouho, než krém zaschne.

Pokud ale stále nevěříte v dobrý výsledek, nechte si udělat profesionální nátěr, či nástřik v kosmetickém salonu. A nebo se zkrátka svěřte do rukou přírody a počkejte na první letní slunce.

Můžete vyzkoušet opalovací krémy, které napomáhají vzniku melaninu, a tak podporují proces zhnědnutí kůže. Budete se opalovat rychleji a nestrávíte na slunci tak dlouhou dobu.

3. Nalíčená nenalíčená

U moře se líčidla moc nenosí. Proto by i vaše líčení mělo být co nejnenápadnější. Pokud vše proběhlo hladce, tvář máte díky samoopalovacímu krému už zdravě letně zabarvenou.

Na obličej navíc existují speciální “samoopalováky”, které slouží zároveň i jako make-up. Proto není třeba žádný další podklad. Na nedostatky použijte korektor, ale dejte pozor, aby barevně ladil.

Opálený look v obličeji můžete vytvořit i pomocí další kosmetiky. Například bronzový pudr, který aplikujete na vystouplá místa, jako je nos, brada, čelo nebo lícní kosti, dokáže divy. Nebojte se trochu poprášit i spánky, nadočnicové oblouky a ušní boltce. Svěží vzhled vytvoříte pomocí rozjasňujícího třpytivého pudru, který můžete nanést nejen na tváře, ale také na víčka.

Hitem léta jsou sytě tyrkysové oční linky, nicméně pro tento typ líčení se tak úplně nehodí. Další trend, oční stíny v barvě zlata, za to sedí dokonale. Používejte je ale s citem, ideálně jen do záhybů víček. Krásně vytvarují oči a prohloubí tak váš pohled.

A teď už jen přetřít rty lehce oranžovým, růžovým, nebo bezbarvým leskem a hotovo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 tipy jak vypadat, jako byste se právě vrátila z pláže