Menu
WomanOnly
Domácnost

3 tipy na výrobu domácího osvěžovače vzduchu. Dejte vale chemii

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 10. 2015

Příjemné a voňavé prostředí nejen zlepšuje náladu, ale podle vědců také motivuje k vyšší produktivitě. Vytvořte si ho s našimi návody na osvěžovače.

Osvěžovač vzduchu si samozřejmě můžete koupit v obchodě, jenže svěží vůně citronu či eukalyptu, kterou obaly slibují, jsou mnohdy vytvořené uměle pomocí chemických sloučenin a podle toho také voní. Navíc jejich ceny nebývají zrovna nízké. Zkuste tedy vsadit na tvořivou lidskou práci a vytvořit si originálního voňavého společníka sami za pomoci esenciálních olejů.

1. Barevný gelový osvěžovač

Gelový osvěžovač vyrobíte z obyčejné zavařovací sklenice. Začnete tím, že na dno sklenice nakapete kolem třiceti kapek vonného oleje, ke kterým přidáte trochu potravinářského barviva požadovaného odstínu.

Následně ve čtvrt litru uvařené vody důkladně rozmícháte neochucenou želatinu s jednou lžičkou soli. Pak už jen stačí nalít vzniklou směs do sklenice a nechat vychladnout. Barevný osvěžovač je na světě

2. Aromatické krychle

Na výrobu tohoto netradičního osvěžovače budete potřebovat kostky ze dřeva, váš oblíbený esenciální olej a štětec. Dřevěné kostky natřete olejem a schovejte někam, kde není příliš vzduchu, například do malé nádobky. Dřevo krásně nasaje vůni. Až po nějaké době vyčichne, můžete postup opakovat.

3. Olejový difuzér

Tento druh osvěžovače není zrovna nejlevnější záležitost, když si ho tedy vyrobíte doma, významně ušetříte. Než se do tvoření pustíte, připravte si starou vázu, vonný a dětský olej a bambusové pruty.

Do vázy nakapejte esenciální olej (množství záleží na velikosti vázy a také na požadované intenzitě oleje) a dolejte dětským olejem. Nakonec do ní zapíchněte bambusové pruty. Ty můžete ozdobit barevnou stužkou a hned máte příjemně voňavou dekoraci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 tipy na výrobu domácího osvěžovače vzduchu. Dejte vale chemii