Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

3 tipy jak být úspěšná. Bez nich to nepůjde!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

20. 11. 2014

Sufražetky a rozlícené feministky dnes už nikoho neoslní, ženy si svá práva vybojovaly už dávno a narazit na ženu ve vedení nadnárodního koncernu už není nic neobvyklého. Kvůli pracovnímu úspěchu nemusíme vystřídat několik postelí, což je přežitek, který si s sebou ženy nesou jako cejch už od dob, kdy v jeskyních pokorně čekaly na odvážné muže vracející se po lítém boji s mamutem na rameni. Můžeme dokonce říci, že úspěšná podnikatelka nebo šéfka velké firmy je prototypem ženy jednadvacátého století.

„Svatá trojice“

Jaký návod nás dovede k úspěchu? Nebudeme vás zatěžovat nekonečným výčtem rad, z nichž se dá použít maximálně polovina, ze které si další polovinu nezapamatujete. Řešení je jednodušší, než si myslíte a dá se shrnout do tří nejdůležitějších bodů: stačí MÍT něco v hlavě, UMĚT a hlavně CHTÍT to prodat. A ještě jako bonus u toho dobře vypadat. Jinými slovy stačí využít potenciál, který se ve vás skrývá.

S těmito třemi nepravidelnými slovesy se učíme pracovat nejen na základní škole, ale i v životě, a to poměrně často a naprosto přirozeně, aniž bychom to vůbec registrovaly. Která z nás by se nechtěla dobře obléct, nalíčit a takto upravená uchvátit společnost svými vědomosti, sebevědomím a osobním kouzlem? Kolikrát už jsme byly středem pozornosti a náležitě si to užívaly? Pokud jste alespoň trochu ctižádostivá, máte vyhráno. Cesta za úspěchem není vlastně nic jiného než umění sebeprezentace.

Hrdý buď, žes vytrval!

Nemusíme zdolávat nepřekonatelné překážky, stačí pouze vytknout si určitý cíl, chtít ho splnit a neslevovat z něj. Ač to může znít jako agitka z dob hlubokého socialismu, v podstatě je to založeno na stejném základě. Doba přeje ambiciózním, a pokud budeme neustále slevovat ze svých nároků, ničeho nedosáhneme.

Úspěch netkví v tabletech a chytrých telefonech, známostech nebo drahých školách, to jsou pouze vnější „doplňkové služby“, ale v tom, co je v nás samotných. Nestačí sledovat pouze jeden cíl z této trojice, chtít můžeme sebevíc, ale když nemáme dostatečné ekonomické znalosti, těžko můžeme absolvovat výběrové řízení na pozici generálního ředitele bankovního ústavu. A naopak, i kdybychom měli deset titulů, pokud neumíme náležitě prezentovat jak sebe, tak firmu nebo projekt, kterým se zabýváme, pravděpodobně také nedosáhneme toho, co chceme.

Už tedy není čas otálet, přestaňte závidět úspěch druhým, protože i ve vašich silách je dosáhnout vysokých cílů, pokud CHCETE, MÁTE nějaké vědomosti a UMÍTE s nimi pracovat. Možná budete muset ze začátku něco obětovat, ale nikde není psáno, že se vám vaše investice, jak časové, tak finanční, později nevrátí. Své štěstí máte jedině ve svých rukou a s našimi třemi radami budete svému snu zase o krůček blíže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 tipy jak být úspěšná. Bez nich to nepůjde!