Menu
WomanOnly
Krása

3 základní zásady jak předejít nevzhledným jizvám

U mužů bývají jizvy znamením, že je aktivní lovec, se kterým se rozhodně nebudeme nudit. Pro některé ženy je dokonce velmi vzrušující pokud má muž jizvu, vzpomeňte si na Robin ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Pokud je ale žena samá jizva, nevypadá to příliš přitažlivě ani sexy. Proto byste měla vědět, jak se dá jizvám předejít, aby byla vaše kůže stále hladká a krásná.

Lepší prevence, než jizva

V dnešní době je samozřejmě mnoho metod, jak se následně jizev zbavit, ale ne vždy jsou tyto metody stoprocentní. Záleží hlavně na velikosti zranění a tedy následné jizvy. Jizvu ovlivňuje také to, na jaké části těla se nachází. Například jizvy po stále strhávaných strupech na obličeji se odstraňují jen velmi špatně. Proto na sebe buďte opatrná, abyste vzniklé jizvy nemusela řešit.

Peroxid je váš nepřítel

Dříve bylo zvykem čistit všechny znečištěné rány slabým peroxidem vodíku, který ovšem ránu čistí velmi nešetrně. Už to, že takové čištění pálí jako čert a musí se u něj zatnout zuby, o něčem vypovídá.

Dnes už existuje mnoho desinfekčních přípravku, které jsou k poškozené pokožce šetrné a neničí zdravou tkáň v okolí té zraněné. Tím pádem předejdete zdlouhavému hojení a snížíte pravděpodobnost vytvoření jizvy.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Zákeřné sluníčko

Pokud se právě zotavujete po operaci, při které doktoři museli ozdobit vaše tělo pár stehy, měla byste se na nějaký čas vyhýbat sluníčku. Jizvy se totiž na slunci hojí jen velmi pomalu a v kontaktu se slunečními paprsky také mohou měnit svou barvu.

Proto se snažte své jizvy před sluníčkem co nejvíce chránit, tedy schovávat je pod oblečení, nebo alespoň mazat krémy s vysokým faktorem ochrany před UV zářením.

Věnujte pozornost svým jizvám

Je známo, že tlakem a masáží rány lze předejít jizvení. Na zahojenou ránu tlačte prstem asi půl minuty. Tímto způsobem promasírujte celou délku poraněného místa, nikdy však po něm nepřejíždějte ze strany na stranu. Pořídit si můžete třeba i speciální destičky či tlakové obvazy, které postižené místo masírují a tlačí za vás.

Jizvy po operaci budete mít vždycky!

Pamatujte, že poraněné místo se jizvou zhojí vždy. Dokonce i po tom nejlepším plastickém chirurgovi, který použil ten nejšetrnější steh. Vy sami ale můžete tělu pomoci a výše zmíněnými opatřeními vytvořit jizvičku hezkou a nenápadnou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 základní zásady jak předejít nevzhledným jizvám