Menu
WomanOnly
Móda a styl

4 módní výstřelky, které škodí našemu zdraví

Redakce

Redakce

12. 3. 2014

Móda jako taková by měla být inspirující, slušivá, ale hlavně zábavná. Je to vynikající způsob jak dát širokému okolí najevo svou osobnost, zájmy popřípadě i smýšlení. Pokud se z ní však stane diktát, může nám nejen znepříjemnit život, ale i zničit zdraví. V následujících řádcích se dozvíte na které módní výstřelky si dávat pozor.

Vysoké podpatky

To, že nošení vysokých podpatků škodí zdraví, není ostatně žádná novinka. Podpatky ženám prodlužují siluetu, způsobují houpavou chůzi boků, a tím pádem zvyšují sexuální přitažlivost. Z těchto důvodů jsou tak oblíbené u žen i mužů.

Při chůzi na vysokých podpatcích se váha přenáší dopředu na špičky, tím jsou nesmírně zatěžovány přední plosky nohou a na páteř je vyvíjený velký tlak, aby tělo udrželo stabilitu.

Dalším nežádoucím efektem jsou křeče v lýtkách, které mohou přicházet i v době kdy vysoké podpatky na sobě nemáme. Je proto vhodné místo 18 cm podpatků, nosit menší, které splní svůj účel, ale nebudou mít takový vliv na vaše zdraví.

Kabelka

My ženy jsme schopné nosit v kabelkách neuvěřitelné věci. Někdy se obsah dokonce podobá malé koupelně či ložnici. Důvod je jednoduchý. Chceme mít jistotu, že máme za každých okolností vše potřebné s sebou. Není se čemu divit, že většina kabelek váží kolem 3-5 kilogramů.

Tím, že takovou zátěž nosíme celý den na jednom rameni, dochází k nerovnoměrnému rozložení hmotnosti a tím pádem k svalové nerovnováze. Ta zapříčiňuje blokaci krku, ztuhlost ramen a bolest páteře. Vytřiďte proto obsah svých tašek na nezbytné minimum a nechte vaše ramena odpočívat. Případně nenoste kabelku pouze na jedné straně, ale střídejte je.

Skinny style

Ačkoliv se toto upozornění může jevit jako otřepané, vzhledem k celosvětovému nárůstu lidí trpících anorexií a bulimií, je vhodné si ho stále připomínat. Módní průmysl nám neustále předhazuje hubenější a hubenější modelky a i když je sporné kolika lidem se to v běžném životě libí, stále se najde spousta žen a dokonce i mužů, kteří se snaží extrémní štíhlosti dosáhnout i za cenu ztráty zdraví.

Lidské tělo je nastaveno, aby se živilo, pokud ho nekrmíme, automaticky začne strádat a nějakým způsobem se nám to vrátí. Pokud skutečně toužíme zhubnout a přibližovat se „ideálním“ proporcím, učiňme tak za pomoci zdravého jídelníčku a cvičení. To je totiž jediný zdravý způsob, jak být štíhlí.

Tanga

Žádná světová gynekologická organizace, sice zatím nepřišla s oficiálními výsledky škodlivosti dámských tanga kalhotek na zdraví, přesto se většina gynekologů shoduje na tom, že je vhodné se jejich nošení vyvarovat. Tanga se většinou nosí pod těsné kalhoty, které způsobují zvýšení tělesné teploty a v létě pak často zapaření v oblasti genitálií. Tím dochází k narušení stávajícího prostředí v pochvě a vzniku mykózy, která jak je známo má ráda vlhko a teplo.

Dále hrozí zanesení střevních bakterií do pochvy a tím k infekci. To, že došlo k nárůstu těchto chorob, už je statisticky dáno. Pokud tak vyloženě nechcete zapůsobit na partnera, snažte se nošení těchto kalhotek omezit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 módní výstřelky, které škodí našemu zdraví