Menu
WomanOnly
Krása

4 nejčastější chyby v líčení. Víme, jaké to jsou!

Redakce

Redakce

21. 6. 2014

Která žena by se ráda nelíčila. Jenže nikdo nás to nikdy pořádně neučil, a tak se stává, že někdy se metoda pokus omyl neosvědčí. Jak se vybnout největším chybám při líčení? Poradíme vám!

Make-up

Nejčastější chybou, co se týče make-upu, je výběr nesprávného odstínu. Make-up má vyrovnat barevné nerovnosti pleti a zakrýt drobné nedostatky. Odstín vybírejte vždy podle toho, aby korespondoval s tónem vaší pleti jak v obličeji, tak i se zbytkem těla, zejména odstínem pleti na krku. Když už mluvíme o krku, není nic horšího, než čára vedoucí přes čelist, která prozrazuje, jaká část obličeje je zakryta make-upem a kde už krytí není potřeba.

Bronzer

Další velmi častou chybou je nadměrné užívání bronzového pudru, neboli bronzeru. Když si celý obličej přepudrujete bronzovým pudrem, budete sice vypadat, jakože jste strávila víkend na dovolené u moře, ale tento dojem záhy zmizí, když odhalíte jakoukoli jinou část těla, která bude mít odlišnou barvu než váš obličej. Bude to působit dojmem, že na dovolené byla pouze vaše hlava.

Bronzer se používá nejlépe pro konturování obličeje. Při správném užívání vykouzlíte s bronzerm užší tvar obličeje a krásně vykrojené lícní kosti. Nanášejte pudr od ucha podél lícní kosti směrem ke koutku úst. Snažte se pudr rozetřít tak, aby nebyly vidět žádné ostré přechody. Stejným štětcem naneste bronzer i do „koutů“ vašeho čela.

Tvářenka

Tvářenku neboli zdravíčko používáme proto, aby naše pleť působila svěže a zdravě, ne abychom zářily do dálky červenými koláči na tvářích. Snažte se tvářenku nanášet jemně přímo na tváře. Postupujte od linie vlasů podél lícní kosti až k nejvyššímu bodu tváří.

Dejte si záležet na tom, aby nebyly znatelné žádné přechodové „lajny“. S tvářenkou docílíte svěžího dojmu z krásné pleti, proto se nesnažte vypadat jak Marfuša před námluvami a z tvářenky nedělejte nejdominantnější část make-upu.

Oční linky

Jsou dny, kdy všechno, co stihneme, je po cestě do práce popadnout řasenku a tužku na oči a v autě se rychle nalíčit a letět za povinnostmi. I s tímto málem si lze vystačit, když je použijete správně. Udělat si černou tužkou jen spodní linku a nechat to být ale není ten nejšťastnější způsob, jak se zkrášlit. Toto opticky stáhne vaše oči dolů a budete působit jako smutný pes.

Vždy je důležité vyvážit víčka, aby spodní nebylo oproti hornímu moc výrazné. Naneste linku podél linie řas na horním víčku a tím vaše oči budou vypadat větší, otevřenější a vaše řasy budou působit hustějším dojmem. Postupujte od vnitřního koutku k vnějšímu, přičemž linka u vnitřního koutku by měla být co nejtenčí a téměř splývat s řasami. Můžete to takto nechat a nebo linku rozetřít pro přirozený vzhled tak, aby působila pouze jako stín, který tvoří vaše řasy.

Pokud jste zvyklá si líčit i spodní víčko, naneste tužku na oči podél vnější třetiny řas a linku jemně rozmažte prsteníčkem. Oči pak budou vypadat větší. Pro větší intenzitu pohledu můžete nanést tužku i na vnitřní víčko, ale vždy tak, aby linka nebyla výraznější než ta na horním víčku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 nejčastější chyby v líčení. Víme, jaké to jsou!