×
WomanOnly

4 nejčastější způsoby, kterými si ničíme oblečení

Na vzhledu záleží téměř každé ženě, protože vzhled hraje roli ve vztazích, zaměstnání i poznávání nových lidí. Hezký vzhled souvisí i s hezkým oblečením. Aby bylo naše oblečení hezké i po několika vypráních, musíme se o něj pečlivě starat a dbát na správnou údržbu. My vám prozradíme, co naše oblečení nejvíce poškozuje.

cedulka-obleceni-prani-zehleni

Některé oblečení musí viset

Oblečení z jemných materiálů byste neměla skládat do poliček skříně, ale nechat ho volně viset na ramínku ve skříni. Oblečení, které je ušito z hedvábí, nylonu, nebo polyesteru, byste proto neměla skládat, jedině tak zamezíte pomačkání. Pokud vám hedvábný top bude ležet složený ve skříni, mohly by se sklady do látky nevratně zarýt a vy tak přijdete o důležitý kousek vašeho šatníku.

Na druhou stranu oblečení, jako jsou svetry, bavlněná trička, džíny a jiné věci z těžkých tlustých látek, můžete bez obav do skříně složit. Nijak jim to totiž neublíží a vy tak ušetříte spoustu místa. Při rozhodování co složit a co ne vám pomůžou i cedulky, kterými jsou opatřeny všechny kousky oblečení. Zjistíte jaký druh materiálu v oblečení převažuje a snadněji se rozhodnete.

Neskládejte své podprsenky

Pokud si podprsenky skládáte tak, že vkládáte košíček do druhého, pravděpodobně si ji časem zničíte. Dochází totiž ke křížení kostic, které vyvíjejí tlak na látku, do které jsou všité a mohou tak látku proděravět. Vy si ale přeci nechcete zničit své prádlo, které v dnešní době není zrovna levnou záležitostí, že? Podprsenky tedy nechte volně ležet v šuplíku a už je nikdy neskládejte!

Nebalte ponožky do úhledných balíčků

Skládáte ponožky tak, že je srolujete do klubíčka a přetáhnete je do úhledného balíčku? Pak byste s tím asi měla přestat. Tímto způsobem skládání se totiž gumička v ponožce vytahuje a ponožky se tak rychleji ničí. Proto ponožky vždy jen přeložte na půl a dávejte je do šuplíku takto volně. Nemusíte se bát toho, že by se ponožky pomíchaly, i takové volné balíčky totiž drží překvapivě pevně u sebe.

Dbejte návodů

Distibutoři oblečení neopatřují své výrobky vysačkami a návody k údržbě jen tak pro legraci, proto byste je měla respektovat. Pokud je na vašem novém svetříku napsáno, že se má prát pouze v ruce, udělejte to. Oblečení, které se nesmí dávat do sušičky, tam nedávejte a oblečení, které se nežehlí, nežehlete. Zní to samozřejmě, ale opravdu to vždy děláte? Rozhodně byste měla, jedině tak oblečení uchráníte před brzkým zničením.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*